UDOSTĘPNIJ

Antoni Macierewicz poinformował na antenie TVP Info, że PiS przyspieszył przyjazd ciężkiej brygady USA do Polski. Decyzja została podjęta na szczycie Sojuszu w Brukseli. Nie wiadomo dlaczego partii rządzącej zależy na wcześniejszej obecności sił zbrojnych na terenie naszego kraju.

Ciężka brygada amerykańskich sił w ramach NATO pojawi się w Polsce szybciej niż planowano, a mianowicie w styczniu. Już wcześniej planowano wzmocnienie wschodniej flanki, aczkolwiek przyjazd wojsk USA został przyśpieszony. W skład brygady dowodzonej przez Amerykanów wejdą również Brytyjczycy i Rumuni.

– Dowództwo dywizji w Elblągu będzie koordynowało bataliony, które NATO wyśle w 2017 r. do państw bałtyckich. Do Polski taki batalion trafi w kwietniu, z kolei w styczniu rozpocznie się rozmieszczanie w naszym kraju brygady z USA – mówił Antoni Macierewicz.

–  Wszystko zostanie przyspieszone – dodał.

Nie wiadomo dlaczego Prawu i Sprawiedliwości zależało na przyśpieszeniu przybycia ciężkiej brygady NATO do Polski.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrump: Jeśli wybierzecie Clinton, to III wojna światowa wybuchnie w…
Następny artykułBóg objawił się Gazecie Wyborczej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również