UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Cezary Piwowarski

Media obiegła dzisiaj informacja o przełomie w sprawie córki Ewy Błaszczyk, Aleksandry, która po 16 latach śpiączki całkowicie się z niej wybudziła. 

Córka aktorki w wieku 6 lat zachłysnęła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Od tamtego czasu Błaszczyk walczyła z całych sił, by pomóc swojej córce i wybudzić ją całkowicie jak najszybciej.

To właśnie m.in. z tego powodu założyła fundację „AKogo?”, która zajmuje się wybudzaniem ludzi ze śpiączki.

Szansa na wybudzenie córki pojawiła się kilka miesięcy temu wraz ze wszczepieniem implantów elektrycznych do kręgosłupa, które sprawiają, że osoba w śpiączce zaczyna reagować na bodźce zewnętrzne.

 – Możemy mówić o pełnym wybudzeniu – poinformowała jedna z lekarek kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie, która zajmuje się 22-letnią córką Błaszczyk.

Jak dodała, Aleksandra, mimo że nie ma dużej świadomości tego co się wokół niej dzieje z uwagi na spędzenie większości życia w śpiączce, to reaguje prawidłowo na wszystkie bodźce wzrokowe i słuchowe.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚmiertelnie chora kobieta wyprawiła ostatnią imprezę. Na końcu popełniła samobójstwo
Następny artykułKsiądz Międlar pozywa Tomasza Lisa
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również