UDOSTĘPNIJ

W 2016 roku Straż Graniczna ujawniła około 20 tys. nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Niezmiennym problemem jest, że liczba osób przybywających do kraju wciąż rośnie, a nikt nie kontroluje, czy nie skończyły im się czasowe wizy. Służby całkowicie nie radzą sobie w tej kwestii.

Nie wiadomo dokładnie, o ile wzrosła liczba nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców w ciągu roku. Kraj nie dysponuje bowiem systemem, który mógłby skutecznie sprawdzać, co dzieje się z każdą osobą, której wiza przekroczyła termin ważności. Według „Rzeczpospolitej” liczba obcokrajowców nielegalnie pozostających w Polsce wzrosnąć miała o około 62%.

Dane Straży Granicznej nie są bardzo rozbudowane w tej kwestii. W 2016 roku polską granicę przekroczyło 15,3 mln obywateli innych państw, z czego 13 mln stanowili Ukraińcy oraz Białorusini. Właśnie wśród pierwszej z tych narodowości było najwięcej osób zatrzymanych przez polskie służby. Najczęściej działo się to z powodu wadliwej wizy lub przez fakt jej nieposiadania. Łącznie Straż Graniczna odmówiła wjazdu do Polski ok. 14 tys. obywateli Ukrainy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również