UDOSTĘPNIJ
Fot. wikimedia.org

Rafał Trzaskowski został uznany przez Platformę Obywatelską za człowieka, który ma największe szanse na utrzymanie stolicy w rękach partii. Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PO ma w zanadrzu niekonwencjonalny pomysł na przyciągnięcie wyborców.

Polityk Platformy Obywatelskiej jako jedną ze swoich obietnic wyborczych przedstawił przywrócenie wywołującej liczne konflikty i będącej obiektem aktów wandalizmu tęczy. Tęcza stanowiła symbol środowiska LGBT oraz obiekt nienawiści narodowców.

„Pozytywny symbol”

Rafał Trzaskowski twierdzi, że sławetna instalacja z Placu Zbawiciela, która zanim ostatecznie uległa demontażowi w sierpniu 2015 roku, została siedmiokrotnie podpalona, jest świetnym symbolem Warszawy.

– Chciałbym, żeby ona tam wróciła. Była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę – tłumaczy polityk.

Trzaskowski odniósł się także do innego symbolu Warszawy, znacznie trudniejszego do zdemontowania, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Kandydat PO porównał go do słynnej nowojorskiej budowli.

– Gdyby pozbyć się socrealistycznych ozdobników, Pałac Kultury i Nauki wyglądałby jak Empire State Building – zachwycał się Trzaskowski.

Rozpoczętą już kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego krytycznie ocenił wymieniany jako kontrkandydat polityka PO Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości zauważył, że Trzaskowski „mówi w tej kampanii głównie o sobie, a nie o Warszawie”.

Źródło: wolność24.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również