UDOSTĘPNIJ
źródło: mirror.co.uk

Takie historie jak ta potwierdzają tylko, że pieniądze spadają z nieba. Przekonał się o tym Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, Piotr Sobczuk. Może mówić o prawdziwym szczęściu – dzięki jednemu banknotowi zdobył prawdziwe bogactwo.

W Wielkiej Brytanii ogromną furorę od września ubiegłego roku robi nowa seria banknotów – pięciofuntówki z plastiku przedstawiające Winstona Churchilla. Najniższe serie banknotów są sprzedawane po fantazyjnych cenach, osiągając sumy nawet kilkadziesiąt razy przebijającą ich wartość faktyczną.

O potężnym szczęściu może mówić Polak zamieszkały w Telford. Mężczyzna wypłacał z bankomatu 10 dolarów, a maszyna wydała mu dwa polimerowe banknoty o nominale 5 funtów. Jednym z nich był banknot z pierwszej, najniższej serii AA01 o numerze 444444. Sobczuk postanowił spróbować szczęścia na internetowej aukcji.

To okazało się strzałem w dziesiątkę. W niedzielę zakończyła się aukcja na eBayu. Banknot osiągnął zawrotną cenę na poziomie 60,1 tys. funtów. Tym samym przebito jego wartość o 1,2 mln procent. Sobczuk zarobił więc ponad 300 tys. złotych. Jak powiedział brytyjskim mediom, jest w szoku i wciąż nie wie, co z robić ze zdobytą dzięki przypadkowi fortuną.

źródło: telegraph.co.uk

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSondaż: Polacy o wyjściu z Unii Europejskiej
Następny artykułPiS zdecydował. Wydamy 2 miliony złotych na 50 osób
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również