UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia - Wikimedia Commons (Maxxicle)

Chociaż temat płodności może wydawać się wstydliwy, czy trudny, każdy ze względu na zdrowie i osobisty komfort powinien mieć o nim pewną wiedzę. Jak się jednak okazuje, Polacy mają ogromne, zaskakujące wręcz braki w tej dziedzinie. 

Marka Dr Bocian, która odpowiedzialna jest za kampanię społeczną „Płodne Gadki”, zorganizowała badanie dotyczące wiedzy naszych rodaków na temat narządów płciowych i zagadnień związanych z płodnością. Jego wyniki zadziwiły specjalistów w tej dziedzinie.

Badanie objęło 1000 osób w wieku 20-45 lat. Z jego rezultatów wynika, że 33% Polek nie wie, gdzie umiejscowiona jest ich pochwa. 27% nie potrafi zlokalizować w swoim ciele macicy, a 34% ma problem ze wskazaniem, gdzie położona jest szyjka macicy.

Sprawa nie wygląda wcale lepiej wśród badanych Polaków. Prawie połowa z nich nie wie nic o nasieniowodach, a 28% ma problem ze zlokalizowaniem prostaty.

– Niepokojący jest fakt, że stosunkowo największą niewiedzę, w tym na temat budowy układu rozrodczego, można zaobserwować wśród par w wieku 26-36 lat, a to według GUS przedział wiekowy, w którym kobiety i mężczyźni najczęściej decydują się w Polsce na dziecko – opowiedział o wynikach badania ginekolog Robert Kulhawik, ekspert marki Dr Bocian.

Według ekspertów rezultaty testów są alarmujące. Bezpośrednio zaznaczają oni, że Polacy zdecydowanie powinni zaangażować się w naukę o swoim ciele, głównie ze względu na zdrowie.

BOSKIE ciało tej modelki kusi tysiące internautów!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również