UDOSTĘPNIJ

Niepokojące informacje docierają do nas z Brukseli. Właśnie ewakuowano nowy budynek Rady Europejskiej i Rady UE „Europa”. W chaosie informacyjnym pojawiają się doniesienia o osobach przewożonych do lokalnych szpitali.

Służby prasowe Unii Europejskiej poinformowały, że poszkodowane osoby to pracownicy kuchni. Zatruli się oni niezidentyfikowanym gazem.

 – Sprawa jest wyjaśniana. Po konsultacjach ze służbami belgijskimi podjęliśmy decyzję o ewakuacji budynku Europa do znajdującego się obok budynku Justus Lipsius. To środek zapobiegawczy, na podstawie opinii służb belgijskich, które obecnie przeszukają budynek i sprawdzają system wentylacji, żeby znaleźć przyczyny zdarzenia – powiedział przedstawiciel służb prasowych UE.

Według wstępnych przypuszczeń problem może dotyczyć niewłaściwego podłączenia systemu instalacji ściekowej. Służby nie podają jednak oficjalnego powodu zatrucia. Wiemy, że do szpitala trafiło 5 osób.

 – Chciałbym podkreślić, że według nas nie jest to gaz, który dostał się do budynku z zewnątrz. Prawdopodobnie sprawa dotyczy systemu instalacji ściekowej. Postępowanie w tej sprawie trwa. Obecnie nic nie wskazuje, żeby mógł to być atak terrorystyczny– powiedział.

źródło: rmf24.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również