UDOSTĘPNIJ

Tematem numer jeden w mediach w Polsce wciąż jest plan obozu władzy, który – jak twierdzi opozycja i część mediów – chce ograniczyć wolność mediów i dostęp do informacji obywatelom. W Sejmie robi się coraz goręcej – posłowie opozycji zaczęli okupować sejmową mównicę.

Jak informowaliśmy wcześniej część mediów w Polsce oraz opozycji protestuje dzisiaj przeciwko planom obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, które chce – jak przekonują – ograniczyć wolność mediów i dostępu do informacji dla obywateli.

Według zgłoszonego przez PiS projektu od nowego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmowych. Z politykami będą mogli się spotkać i porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu – centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały zaledwie dwie akredytacje.

ZOBACZ TAKŻE – Takich zdjęć polityków już nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Konflikt pomiędzy opozycją i obozem władzy eskalował z tego powodu do niespotykanego wcześniej poziomu. Posłowie Nowoczesnej i PO postanowili okupować sejmową mównicę.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad jednego z posłów PO tylko za to, że na mównicę wszedł z kartką „wolne media”. W reakcji na decyzję marszałka, jego partyjni koledzy wspierani przez Nowoczesną weszli na mównicę i oświadczyli, że nie zejdą z niej dopóki wykluczony poseł nie zostanie przywrócony.

Podczas okupacji posłowie opozycji skandują takie hasła jak „przywróć posła”, „demokracja” czy „wolne media”. Od czasu do czasu śpiewają również polski hymn.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również