UDOSTĘPNIJ

I znów Polska mnie zadziwiła. Wydawałoby się że po tylu latach życia tutaj nic nie powinno mnie już dziwić, gdyż w Polsce generalnie wszystko stoi na głowie. Gdyby jednak przestało mnie to dziwić, oznaczałoby to, że pewne rzeczy w moich oczach zaczęły uchodzić za normę.

Dla przykładu taka Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wydawałoby się, że co jak co, ale co do walki z przemocą domową politycy i z prawa, i z lewa będą zgodni. Nic podobnego. Punktem zapalnym konfliktu tym razem stała się osławiona płeć kulturowa, a konkretnie walka ze stereotypami dotyczącymi ról płciowych w społeczeństwie. Prawica bowiem twierdzi, że mężczyzna ma zarabiać na dom, tak jak kiedyś polował na mamuty, a kobieta ma być strażniczką domowego ogniska, prać, sprzątać i gotować Panu Mężowi oraz rodzić dzieci (im więcej tym lepiej, nieważne czy chce i czy ją i Pana Męża na to stać). Każdy zaś kto podważa ten Boski ( a jakże!) porządek to lewak, bezbożnik, Żyd, mason, czy inny wróg prawdziwej polskiej, katolickiej, tradycyjnej rodziny. I to wszystko w centrum Europy, w połowie drugiej dekady XXI wieku.

Nie do pomyślenia dla niektórych jest bowiem to, że oprócz rodzenia i karmienia piersią, nie ma w opiece nad dzieckiem niczego, czego mężczyzna nie zrobi równie dobrze jak kobieta. Tak jak nie do pomyślenia jest by to kobieta była głową rodziny. A dlaczego? No bo „to są po prostu herezje” jak twierdzi Pani Poseł Beata Kempa – światowej sławy znawca genderyzmu. Dodała też że „Jak facet urodzi dziecko, pogadamy o równości płci. Póki co nie ma czegoś takiego – biologia mówi „nie”, natura mówi „nie”, prawo Boże mówi „nie”. Wprawdzie nie rozumiem jak urzędniczka państwa neutralnego światopoglądowo może się powoływać w procesie legislacyjnym na „Prawo Boże”, w sytuacji kiedy to państwo z żadnym Bogiem umowy nie podpisywało, ale przyjmijmy, że ja jestem jeszcze młody i się nie znam.

Twierdzi też prawica, że konwencja ta promuje alternatywne formy rodziny i feminizm, co podobno jest zagrożeniem dla tego jedynego, słusznego modelu. A od kiedy wybór jest zagrożeniem? I jakie alternatywne modele,kiedy polska rodzina dawno już nie jest taka jak by chcieli konserwatyści. 20% dzieci rodzi się w związkach nieformalnych, ludzie się rozwodzą, kobiety i dzieci są bite, oni twierdzą że największym zagrożeniem dla polskiej rodziny jest fakt że dwóch gejów będzie mogło się wspólnie rozliczać z fiskusem, bo jak rozumiem, o to jest ta cała afera z obroną tradycyjnej rodziny.
Aha i jeszcze chodzi o to, żeby państwo nie wtrącało się w życie rodziny, tzn. nie sprawdzało czy Kowalski przypadkiem nie bije swojej żony i dzieci albo nie jest zainteresowany swoimi dziećmi w sposób w który zainteresowany być nie powinien albo nie trzyma ich w zwłok w lodówce, „bo to są sprawy rodzinne”.

Z kolei Posłanka PiS Małgorzata Sadurska apelowała do posłów, „dla których ważny jest chrześcijański system wartości, dla których ważna jest polska rodzina, by zagłosowali przeciw tej szkodzącej konwencji, która godzi w polską rodzinę i polską kobietę”. To ważniejsza jest walka z genderem niż z przemocą domową? I dlaczego narzucanie gender Pani Poseł przeszkadza, a narzucanie chrześcijańskich wartości już nie? To konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet godzi w kobietę? A może Pani Poseł uważa, że jak mąż żony nie bije, to jej wątroba gnije i właśnie o te kobiece wątroby się martwi? Nie podejmę się próby dociekania, co autorka miała na myśli.

Na koniec zapytam: W jakim my kraju żyjemy?! I liczę, że ktoś mi to wreszcie wytłumaczy

35 KOMENTARZY

 1. Całus – młody – to nie kuma czym jest państwo policyjne. Jak cię zaczną kontrolować na każdym kroku, mówić co masz myśleć (np.w kwestii rodziny,płci) to zrozumiesz dlaczego komuna była zła. Ale SLD jest wyznawcą wszyskiego, byleby było jak najdalej od prawa naturalnego. Łapy z dala od moich dzieci i rodziny. Możesz swojego synka ubierać w różowe sukienki jak chcesz – od mojej rodziny sp… jak najdalej !!!!

 2. Wojciech Bar Nie wiem po co w to mieszać "komunę" Nie ma czegoś takie jak stricte zdefiniowane prawo naturalne, a nawet gdyby było, nie ma w Polsce żadnego aktu prawnego, które by je wprowadzało. A w gender nie chodzi o żadne przebieranie chłopca w sukienki. Polecam zapoznać się z materiałami z pierwszej ręki http://genderstudies.pl Pozdrawiam :)

 3. Wojciech Bar Nie wiem po co w to mieszać "komunę" Nie ma czegoś takie jak stricte zdefiniowane prawo naturalne, a nawet gdyby było, nie ma w Polsce żadnego aktu prawnego, które by je wprowadzało. A w gender nie chodzi o żadne przebieranie chłopca w sukienki. Polecam zapoznać się z materiałami z pierwszej ręki http://genderstudies.pl Pozdrawiam :)

 4. Krzysztof Całus komuna='przykład państwa policyjnego", którego ja akurat mogłem doświadczyć na własnej skórze. Czy to będzi soc-komuna czy gender-komuna , islam-komuna czy cokolwiek-komuna- żadnej nie chcę

 5. Jasne, że zmierzamy do państwa policyjnego. W katotalibanie, który chętnie by nam wprowadził PiS tudzież inne prawicowe partie, będzie panował patriarchat, a działacze owych partii utworzą policję obyczajową, która sprawnie wytępi wszystkie niemoralne przejawy dążenia do równouprawnienia. Już w tej chwili kobiety są dyskryminowane. Od chwili zapłodnienia nie mają prawa do decydowania o własnym życiu, o własnym organizmie. Do tego katotaliban odbiera im prawo do obrony przed przemocą domową. Prawo boże będzie powszechnie uważane za ważniejsze od prawa stanowionego i… Co z tego wyjdzie? Ano szariat w wydaniu katolickim.

 6. Jasne, że zmierzamy do państwa policyjnego. W katotalibanie, który chętnie by nam wprowadził PiS tudzież inne prawicowe partie, będzie panował patriarchat, a działacze owych partii utworzą policję obyczajową, która sprawnie wytępi wszystkie niemoralne przejawy dążenia do równouprawnienia. Już w tej chwili kobiety są dyskryminowane. Od chwili zapłodnienia nie mają prawa do decydowania o własnym życiu, o własnym organizmie. Do tego katotaliban odbiera im prawo do obrony przed przemocą domową. Prawo boże będzie powszechnie uważane za ważniejsze od prawa stanowionego i… Co z tego wyjdzie? Ano szariat w wydaniu katolickim.

 7. Jasne, że zmierzamy do państwa policyjnego. W katotalibanie, który chętnie by nam wprowadził PiS tudzież inne prawicowe partie, będzie panował patriarchat, a działacze owych partii utworzą policję obyczajową, która sprawnie wytępi wszystkie niemoralne przejawy dążenia do równouprawnienia. Już w tej chwili kobiety są dyskryminowane. Od chwili zapłodnienia nie mają prawa do decydowania o własnym życiu, o własnym organizmie. Do tego katotaliban odbiera im prawo do obrony przed przemocą domową. Prawo boże będzie powszechnie uważane za ważniejsze od prawa stanowionego i… Co z tego wyjdzie? Ano szariat w wydaniu katolickim.

 8. Wojciech Bar – łapy precz od Twojej rodziny i od Twoich dzieci, żebyś mógł robić z nimi to, na co przyjdzie Ci ochota? Nietrudno zrozumieć, dlaczego jesteś przeciwko ratyfikowaniu konwencji o zapobieganiu przemocy w rodzinie i rozwiązaniom systemowym, które pozwalają bronić się ofiarom tej przemocy. Dziwne, że nie wstydzisz się otwarcie o tym pisać.

 9. żyjemy w chorym kraju chorych ludzi, którzy nie używają mózgu, bo jeśli ktoś wytacza argument że w gender studies chodzi o przebieranie chłopców w sukienki to po prostu ręce opadają..do książek tępaki!!

 10. żyjemy w chorym kraju chorych ludzi, którzy nie używają mózgu, bo jeśli ktoś wytacza argument że w gender studies chodzi o przebieranie chłopców w sukienki to po prostu ręce opadają..do książek tępaki!!

 11. żyjemy w chorym kraju chorych ludzi, którzy nie używają mózgu, bo jeśli ktoś wytacza argument że w gender studies chodzi o przebieranie chłopców w sukienki to po prostu ręce opadają..do książek tępaki!!

 12. żyjemy w chorym kraju chorych ludzi, którzy nie używają mózgu, bo jeśli ktoś wytacza argument że w gender studies chodzi o przebieranie chłopców w sukienki to po prostu ręce opadają..do książek tępaki!!

 13. Jesteś zwykłym prostym chamem, nabijając się z czyjegoś wyglądu; ale polecę po Twojemu, bo jak tak patrzę na Ciebie to widzę tę tęsknotę za rozumem bijącą z Twej fizjonomii.
  Btw ładna koszulka na zdjęciu profilowym – poprzesz to czymś? Pójdziesz do wojska, wyjedziesz na misję bronić swojej ojczyzny? Czy też to hasło odnosi się tylko do przylania w mordę kibicowi innej drużyny, tępaku?

 14. Trzeba być naprawdę młodym zarozumialcem, aby twierdzić, że jako facet jest się w stanie być tak dobrą matką dla dziecka, jak kobieta. Szczyt zadufania i pogardy wobec kobiet: czy naprawdę tak ciężko jest przełknąć fakt, że kobieta może być w czymś z natury lepsza?

 15. Hania Vega biedna kobieto – bo od razu zakładasz, że jak ktoś broni własnej rodziny, to jest zwyrodnialcem/zboczeńcem.
  Żal mi ciebie , bo masz ograniczony rozumek napchany medialną papką.
  Nie wpadło ci nawet do głowy, że ja mogę po prostu mieć inne poglądy, tradycja to nie zło.
  Ciekawe co powiesz , jak za 50 lat ktoś powie "jednak gender to była pomyłka" ?
  O bezstresowym wychowaniu już sami Amerykanie mówią, że to pokolenie jest stracone.
  A Polska jak głupia i jak zwykle nie uczy się na cydzych błędach.
  Odwagi – samodzielne myślenie nie boli

 16. Hania Vega biedna kobieto – bo od razu zakładasz, że jak ktoś broni własnej rodziny, to jest zwyrodnialcem/zboczeńcem.
  Żal mi ciebie , bo masz ograniczony rozumek napchany medialną papką.
  Nie wpadło ci nawet do głowy, że ja mogę po prostu mieć inne poglądy, tradycja to nie zło.
  Ciekawe co powiesz , jak za 50 lat ktoś powie "jednak gender to była pomyłka" ?
  O bezstresowym wychowaniu już sami Amerykanie mówią, że to pokolenie jest stracone.
  A Polska jak głupia i jak zwykle nie uczy się na cydzych błędach.
  Odwagi – samodzielne myślenie nie boli

 17. Tylko powiedz gdzie to TWOJE prawo boże odbiera ci prawo do obrony, albo daje mężczyźnie prawo do przemocy? Jakoś nigdy o tm Jezus nie mówił.
  Używanie przez ciebie określenia ' katotaliban' daje mi wystarczającą informację o twoim poziomie zacietrzewienia a tym samy skreśla cię jak partnera jakiejkolwiek sensownej dyskusji – nie spodziewaj się ode mnie wicej jakiejkolwiek odpowiedzi – szkoda mojego czasu,
  Żyj w swoim absurdalnym świecie – ale nie życzę pwodzenia, jeżeli tacy jak ty mogą mieć w przyszłości jakikolwiek wpływ na moje życie…

 18. Tylko powiedz gdzie to TWOJE prawo boże odbiera ci prawo do obrony, albo daje mężczyźnie prawo do przemocy? Jakoś nigdy o tm Jezus nie mówił.
  Używanie przez ciebie określenia ' katotaliban' daje mi wystarczającą informację o twoim poziomie zacietrzewienia a tym samy skreśla cię jak partnera jakiejkolwiek sensownej dyskusji – nie spodziewaj się ode mnie wicej jakiejkolwiek odpowiedzi – szkoda mojego czasu,
  Żyj w swoim absurdalnym świecie – ale nie życzę pwodzenia, jeżeli tacy jak ty mogą mieć w przyszłości jakikolwiek wpływ na moje życie…

 19. Tylko powiedz gdzie to TWOJE prawo boże odbiera ci prawo do obrony, albo daje mężczyźnie prawo do przemocy? Jakoś nigdy o tm Jezus nie mówił.
  Używanie przez ciebie określenia ' katotaliban' daje mi wystarczającą informację o twoim poziomie zacietrzewienia a tym samy skreśla cię jak partnera jakiejkolwiek sensownej dyskusji – nie spodziewaj się ode mnie wicej jakiejkolwiek odpowiedzi – szkoda mojego czasu,
  Żyj w swoim absurdalnym świecie – ale nie życzę pwodzenia, jeżeli tacy jak ty mogą mieć w przyszłości jakikolwiek wpływ na moje życie…

 20. Tylko powiedz gdzie to TWOJE prawo boże odbiera ci prawo do obrony, albo daje mężczyźnie prawo do przemocy? Jakoś nigdy o tm Jezus nie mówił.
  Używanie przez ciebie określenia ' katotaliban' daje mi wystarczającą informację o twoim poziomie zacietrzewienia a tym samy skreśla cię jak partnera jakiejkolwiek sensownej dyskusji – nie spodziewaj się ode mnie wicej jakiejkolwiek odpowiedzi – szkoda mojego czasu,
  Żyj w swoim absurdalnym świecie – ale nie życzę pwodzenia, jeżeli tacy jak ty mogą mieć w przyszłości jakikolwiek wpływ na moje życie…

 21. Tylko powiedz gdzie to TWOJE prawo boże odbiera ci prawo do obrony, albo daje mężczyźnie prawo do przemocy? Jakoś nigdy o tm Jezus nie mówił.
  Używanie przez ciebie określenia ' katotaliban' daje mi wystarczającą informację o twoim poziomie zacietrzewienia a tym samy skreśla cię jak partnera jakiejkolwiek sensownej dyskusji – nie spodziewaj się ode mnie wicej jakiejkolwiek odpowiedzi – szkoda mojego czasu,
  Żyj w swoim absurdalnym świecie – ale nie życzę pwodzenia, jeżeli tacy jak ty mogą mieć w przyszłości jakikolwiek wpływ na moje życie…

 22. Oj, czytanie ze zrozumieniem się kłania.
  Ojciec może zająć się dzieckiem równie dobrze, jak matka. Katotaliban od wieków spycha kobiety do roli nosicielki macicy, która powinna tylko siedzieć w domu, zajmować się garami, dziećmi i chodzić do kościoła. A gdzie prawo kobiet do decydowania o swoim życiu? Gdzie prawo do samorealizacji i ambicji zawodowych?

 23. Wojciech Bar nie należy mylić katolików z katolibanami, katolibowie są ich parodią i to, co jest reprezentowane przez wielu biskupów-celebrytów, Frondę oraz niektórych posłów jest właśnie smutną, nieśmieszną farsą z tzw. prawa bożego, i podejrzewam, że rozmówczyni Hania miała to właśnie na myśli (jeśli nie – niech sprostuje).
  Ponadto sama koncepcja "prawa bożego" jest bardzo enigmatyczna – w zależności od odłamu chrześcijaństwa i rozmaitych koncepcji może być ono oparte na Starym Testamencie, Nowym Testamencie, samej Ewangelii, a w kościele katolickim dodatkowo przekazy oparte na tzw. Tradycji. Nic dziwnego, że kiedy ktoś kojarzy tzw. prawo boże z pseudobiblijnymi interpretacjami forsowanymi przez hierarchów, rozsądne osoby chcą od takiego "prawa" trzymać się z daleka.

 24. Nieprawda – kobiety też są ludźmi, a ludzie mają lepsze lub gorsze charaktery, czasami problemy z osobowością, itd. Znam trochę rodzin, w którym właśnie ojcowie są lepszymi rodzicami, a matki są uzależnione i agresywne. Są kobiety, których w ogóle do dzieci nie ciągnie, i są mężczyźni pragnący być dobrymi ojcami.

 25. Kalina Jot Jednakże generalna zasada jest taka, że dziecko bardziej potrzebuje matki niż ojca. Kobiety się do tej roli po prostu lepiej nadaje. Jeśli dla kogoś bycie matką to pochodna "bycia nosicielem macicy" to najlepiej z miejsca sobie to odpuścić.

  W jakich ponurych czasach żyjemy, że nawet kobiety nie wierzą, że są rzeczy, w których są lepsze. Nie każda oczywiście, ale generalnie.

  Głowy do góry: jest cała masa rzeczy, w których jesteście lepsze (lub lepiej: macie lepszą pozycję startową). W tych rzeczach, pomijając całą masę czynności wymagających wyczucia w stosunkach między ludzkich, zawiera się talent do chyba najważniejsze ludzkiej aktywności: talent do dbania o dziecko. Talentu tego można nie wykorzystywać, można go odrzucić, ale sam fakt, że go posiadacie (a w dodatku jesteście w stanie to dziecko stworzyć bez udziału jakiegoś konkretnego mężczyzny) stawia was na pozycji uprzywilejowanej.

  Żaden mężczyzna nie powstał bez trwającej co najmniej parę miesięcy dobroci kobiety. Wiele kobiet nie zawdzięcza żadnemu mężczyźnie absolutnie niczego poza paroma mililitrami nasienia. Jesteście więc z gruntu lepsze i pora zacząć to cenić.

 26. Laura Mka mimo , że nazywasz mnie chamem (mam rzucić jakimś epitetem w ramach równouprawnienia? – nie dziękuję, nie zniżę się do twego poziomu), co powinno praktycznie zakończyć jakąkolwiek dyskusję, to jednak odpowiem. Nie neguję prawa do nietykalności i nie wiem, gdzie to u mnie wyczytałaś. De facto jest to zapewnione w obecnym prawie i Uchwalanie jakichś dodatkowych konwencji niczego nowego nie wnosi. Prawda jest taka, że zaczęło się polowanie na czarownice. Wielu naprawdę porządnych ludzi może ucierpieć z powodu czyjejś nadgorliwości. Wielu naprawdę winnych i tak nie będzie ukaranych. Tak pokazuje smutna historia. Nowe histEryczne prawo spowoduje, że nikt nie będzie pytał, tylko od razu do paki, a potem … "pomyliliśmy się" i nikt nie powie nawet przepraszam za zniszczenie komuś życia bezprawnym oskarżeniem. Tak już się dzieje – zabieranie dzieci rodzicom, bo rodzina jest biedna – decyzją urzędnika, a nie sądu.
  Ale chcesz, to żyj żyj żyj w swoich idealistycznych złudzeniach. Warwick – to w Anglii czy USA? – tam masz dość przykładów na nadużywanie prawa.
  A pluralizm obecnie = zamknąć mordy wszystkim, którzy nie myślą jak "postępowcy". tylko czy to naprawdę postęp? Wg mnie raczej degrengolada. Najpierw się niszczy rodzinne więzy, a potem narzeka na upadek więzi społeczeństwie, znieczulicę,
  totalitaryzm katolicki ? cha cha cha – ty naprawdę wierzysz w to co mówisz ?
  nam nawet nie grozi powrót hiszpańskiej inkwizycji…
  w Arabi Saudyjskiej to masz totalitaryzm – wiesz jaki … nie chce mi się już pisać

 27. Kalina Jot nie ja pierwszy odwołałem się do 'prawa bożego' – sprawdź dokładnie. Jednak jest jedno prawo Boże – reszta to interpretacje, niektóre błędne. Tradycja KK jest bardzo cenna. Protestanci obcięli całą Tradycję i wiele stracili. Ja wiem jedno – znajomy ksiądz mi to powiedział i to jest świetne, a powiedział "Wojtek, ja wiem, że Kościół pochodzi od Boga, bo przez 2 tys. lat mimo wielu starań księżom nie udało się go zniszczyć" – i proszę weź to ze zrozumieniem ukrytego żartu, a nie czepiaj się słówek,
  Jak ktoś powiedział – "Kościół to największa wspólnota grzeszników"
  – ważne , by nie trwać w grzechu, lecz się z niego podnosić i za każdym razem ruszać w drogę do świętości ( tej zwykłej, codziennej, a nie jakiejś świecąco – pokazowej).
  A kto nie chce być w KK – niech sobie z niego idzie – nie ma katolickiego szariatu w Polsce i nigdy nie będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ