UDOSTĘPNIJ

Popularny bank przeprowadza niepokojące zmiany dotyczące swojej organizacji. Wraz z końcem listopada zamknięto tam ponad 30 tysięcy kont osobistych. Klienci są oburzeni.

Volkswagen Bank Polska z dniem 30 listopada zamknął ponad 30 tysięcy kont klientów indywidualnych. Wprawdzie zrobił to zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, ale decyzja banku nadal dziwi jego klientów.

Całkowita zmiana oferty

O zmianach bank poinformował swoich klientów już w sierpniu br. Powodem takiej rewolucji jest plan połączenia się z niemiecką spółką Volkswagen Bank GmbH i zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa. W praktyce oznacza to, że bank postanowił zmienić profil działalności i chce zająć się przede wszystkim ofertą dla przedsiębiorstw i finansowaniem samochodów.

Zaproponowali alternatywę

Faktem jest, że VW Bank nie prowadził zbyt wielu rachunków osobistych na tle innych banków w Polsce. Dla porównania PKO BP prowadzi ok. 7 mln kont, a inne największe banki, takie jak Pekao, mBank, BZ WBK czy ING Bank Śląski obsługują po około 3-4 mln klientów.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy w euforii! 3 banki wypłacą klientom 80 MILIONÓW

Bank pomyślał jednak o swoich klientach i nie pozostawił ich bez żadnej alternatywy. Oprócz tego, że regularnie wysyłał przypomnienia o wypłaceniu wszystkich pieniędzy ze swojego rachunku, to również zaproponował im specjalną ofertę konta w eurobanku. W tym przypadku też należy VW Bank pochwalić, bo oferta wydawała się bardzo korzystna.

Brak opłat za prowadzenie konta, zwrot opłaty za korzystanie z karty płatniczej przez pierwszy rok oraz dedykowana oferta oszczędnościowa. Ponadto Volkswagen Bank zobowiązał się, że do końca marca 2018 r. będzie przekazywał na nowe konto w eurobanku przelewy przychodzące na numer rachunku w VW Banku. Można przypuszczać, że z takiej oferty wręcz podsuniętej pod nos skorzystało wielu klientów VW Banku – niestety eurobank nie zdradził, ilu dokładnie.

ZOBACZ TAKŻE: Uważaj na te dwie literki! Mogą zrobić z ciebie bankruta w 27 sekund

Zapominalscy odzyskają pieniądze

Bank zagwarantował, że jeśli ktoś na czas nie zdążył wycofać wszystkich swoich pieniędzy z zamkniętego rachunku, wówczas one zostaną zabezpieczone na koncie technicznym. Aby je odzyskać, należy wysłać do VW Banku pisemną dyspozycję z numerem rachunku, na który bank przeleje zabezpieczone środki.

Źródło: msn.com

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

Te zwierzęta POPRAWIĄ CI HUMOR!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również