UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com, wikimedia.org/Platforma Obywatelska RP

Grzegorz Schetyna z pewnością nie będzie zadowolony z takiego wyniku badania dotyczącego nastrojów wyborców PO w sprawie imigrantów. Okazuje się, że jest ogromny rozdźwięk między tym, co postuluje PO, a czego chcą wyborcy partii. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska opowiada się stanowczo za przyjęciem uchodźców do Polski. Co więcej, partia ta atakuje wszystkie formacje, które nie chcą widzieć imigrantów w Polsce. Jak się jednak okazuje, partia Schetyny rozmija się całkowicie z tym, co sądzą w tej kwestii jej wyborcy.

Zwolennicy największych partii politycznych zostali poddani badaniu. Zadano im następujące pytanie: „Wyobraź sobie, że Polska ma do wyboru albo przyjąć uchodźców z Syrii w ramach programu relokacji uchodźców Unii Europejskiej, albo zapłacić wysokie kary pieniężne za nieprzyjęcie uchodźców, albo wystąpić z Unii Europejskiej. Co Twoim zdaniem należałoby zrobić w takiej sytuacji?”. Wyniki, jakich udzielili, w większości pokryły się z polityką partii, na które głosują.

Całkiem inaczej wyglądało to jednak w przypadku wyborców Platformy Obywatelskiej. Większość z nich jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów do kraju. Aż 36% badanych stwierdziło, że nie chce przyjmować imigrantów, a w wypadku nacisków na Polskę, powinniśmy opuścić UE. 20% stwierdziło, że wolałoby zapłacić karę za nieprzyjmowanie imigrantów. Zaledwie 25% wyborców PO jest za przyjęciem przybyszów do kraju.

Te wyniki muszą być prawdziwą zmorą Platformy Obywatelskiej. Wynika z nich bowiem, że w kwestii imigrantów partia Schetyny chce czegoś innego, niż swój elektorat. Być może to właśnie ten brak spójności z wyborcami jest powodem, dla którego Platforma nie może poradzić sobie w sondażach poparcia z PiS.

źródło: ndie.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również