UDOSTĘPNIJ

Jak donosi wywiad amerykański Rosja rozmieściła czołgi na lotnisku w Latakii.

Rząd amerykański w oparciu o informacje wywiadu podał informację o rozmieszczeniu kilku czołgów w bazie wojskowej znajdującej się na południe od Latakii. Przedstawiciel departamentu obrony stwierdził, że działania Federacji Rosyjskiej mają na celu zwiększenie obecności wojskowej Rosjan w Syrii.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w bazie lądowało około dwóch samolotów dziennie. Według oficjalnych komunikatów, płynących z Kremla, przewożą one pomoc humanitarną.

Według Reuters’a w bazie w Latakii znajduję się ok. 200 żołnierzy piechoty morskiej, systemy obrony powietrznej, mobilne stanowisko kontroli przestrzeni powietrznej, a także nowe stanowiska artylerii. Czołgi znajdujące się w bazie to według amerykanów T-90.

Zwiększona obecność Rosjan w syryjskiej przestrzeni powietrznej może prowadzić do przypadkowych konfrontacji ze względu na to, że ataki prowadzone przeciwko islamistom wykonywane są głównie przez lotnictwo.

jo, źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZPO #15: Pościg jak w „Hollywood”. Trzy wozy policji vs kierowca (video)
Następny artykułŻarty z „ustawy sklepikowej” podbijają internet
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również