UDOSTĘPNIJ
DAVOS/SWITZERLAND, 27JAN11 - George Soros, Chairman, Soros Fund Management, USA, is captured during the session 'Redesigning the International Monetary System: A Davos Debate' at the Annual Meeting 2011 of the World Economic Forum in Davos, Switzerland, January 27, 2011. Copyright by World Economic Forum swiss-image.ch/Photo by Michael Wuertenberg

Oficjalna gazeta rządzącej w Chinach Komunistycznej Partii Chin opublikowała ostrzeżenie dla George’a Sorosa. Państwo Środka przekonuje, że miliarder otwarcie wypowiedział wojnę i zostanie zniszczony. 

– Soros otwarcie wypowiedział wojnę Chinom, twierdząc, że posiada znaczne ilości walut azjatyckich. Odczep się! – można przeczytać na pierwszej stronie „People’s Daily”, czyli oficjalnej gazety Partii kierowanej do zagranicznych czytelników.

Odbiorcą oświadczenia ma być George Soros, który jest amerykańskim finansistą węgiersko-żydowskiego pochodzenia. 86-letni filantrop, spekulant walutowy i działacz społeczny jest m.in fundatorem Fundacji im. Stefana Batorego. Chińczycy drwią z przedsiębiorcy, wyśmiewając „wypowiedzenie przez niego wojny chińskiej walucie„. Twierdzą, że ten atak nie ma szans się udać.

To reakcja na słowa Sorosa, który ostro atakował chińską gospodarkę i przekonywał, że Państwo Środka jest blisko potężnego kryzysu. Ponadto, miliarder uznał, że to Chiny są odpowiedzialne za duże spadki na giełdach.

– Zasugerował, aby inwestorzy obstawiali przeciwko S&P 500, azjatyckim walutom i krajom opierającym się na zyskach z surowców mineralnych. Przy wciąż spadających cenach ropy, kraje takie jak Rosja nie mają szans na wzrosty gospodarek – czytamy na branżowym portalu o gospodarce forsal.pl

Trzeba pamiętać, że przez lata słowa Sorosa były bardzo poważnie traktowane przez inwestorów. Czy ci będą opuszczać Chiny? Państwo Środka póki co drwi z biznesmena i grozi, że go zniszczy. Póki co, juan, chińska waluta, zyskuje na sile i odnotowała największy ruch w stosunku do dolara od 3 miesięcy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: forsal.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOgromna przewaga PiS nad rywalami
Następny artykułJarosław Kaczyński trafił do szpitala
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również