UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Eric Draper / youtube.com/KozmikOdaTv

Mehmet Ali Agca, sprawca zamachu na życie Jana Pawła II, oznajmił że chce zostać księdzem. Jak przekonuje w rozmowie z włoskimi mediami, dojrzewał do tej decyzji przez wiele lat.

Jak przekonuje zamachowiec na życie Jana Pawła II, pierwsze myśli o kapłaństwie zaczęły się pojawiać po tym, gdy papież Polak odwiedził go w więzieniu.

 – W Turcji po wyjściu z więzienia, żyję jak emeryt i tracę czas. Znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiał msze. Przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem – zaapelował Agca do papieża Franciszka.

Sprawca zamachu na Jana Pawła II oświadczył również, że chciałby za rok, razem z obecnym papieżem, wybrać się na pielgrzymkę do Fatimy, gdzie w koronie figury Matki Bożej Fatimskiej umieszczono jeden z pocisków wyciągniętych z ciała papieża Polaka.

Zamach na Jana Pawła II miał miejsce w 13 maja 1981 roku. Papież został postrzelony przez Agcę dwukrotnie – w brzuch i rękę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: cruxnow.com / wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKupując te rzeczy wspierasz ISIS
Następny artykułJKM: W gotówce otrzymujemy od UE znacznie więcej, niż dajemy, ale to nie wszystko
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również