UDOSTĘPNIJ
fot. Facebook/Charlie Hebdo Officiel

Charlie Hebdo, francuski tygodnik satyryczny znów zaszokował. Kilka dni po tragicznym ataku terrorystycznym w Barcelonie, na okładce najnowszego egzemplarza gazety, pojawiła się grafika do niego nawiązująca. 

Najnowsze wydanie tygodnika wywołało kontrowersje w całej Europie po tym, jak umieszczono na jego okładce obrazek uderzający w islam. Całość zatytułowano „Islam religią pokoju… wiecznego”. Komentatorzy zarzucają redakcji nadużycie i niebezpieczne łączenie religii z terroryzmem.

Przeciwnicy tego typu retoryki zapowiedzieli już pozew przeciwko tygodnikowi. Gazeta słynie ze swojego negatywnego stosunku do islamu, ale też wszelkiej innej religii. Pierwszy raz naprawdę głośno zrobiło się o niej, gdy przedrukowała duńską grafikę, ukazującą Mahometa. Wtedy też znalazła się na celowniku muzułmańskich radykałów, którzy zasady swojej religii traktują bardzo poważnie.

W oczach wielu Charlie Hebdo ma prawo do takich prowokacji i wyśmiewania islamu. W styczniu 2015 roku redakcja czasopisma stała się miejscem krwawego ataku. Terroryści, chcący ukarać autorów za nabijanie się z ich wierzeń zastrzelili 9 redaktorów i 2 policjantów spieszących im na ratunek. Powstał wtedy ruch społeczny, którego zadaniem było wyrażenie solidarności z ofiarami i ich rodzinami, którego symbolem stało się hasło „Je suis Charlie” – „Jestem Charlie”.

fot. Facebook/Charlie Hebdo Officiel

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW PiS wrze. Polecą głowy
Następny artykułKoszmar. Dziennikarka odnaleziona bez głowy, nóg i rąk
Wiadomości Pikio

Wiadomości z Polski i ze Świata

Zobacz również