UDOSTĘPNIJ

Wydawałoby się, że era niemieckich żartów na temat Polaków wygłaszanych przez osoby publiczne już się skończyła. Tymczasem, jak się okazuje, nic z tego. W Berlinie trwają właśnie Mistrzostwa Europy w pływaniu, Polskę zaś reprezentuje grupka zawodników, którzy mają szanse na medal. Podczas zapowiadania polskich sportowców komentator wypalił:

„Witamy! Oto ekipa, która wróci stąd naszymi samochodami”

Warto zaznaczyć, że spiker do każdej innej ekipy zwracał się miło i uprzejmie, bez żadnych podtekstów. Nie mam szczotki w tyłku i nie zamierzam się obrażać za jakiś dowcip. Natomiast, wkurzają mnie te podwójne standardy. Ciekawe, jak zareagowałaby niemiecka prasa, a pewnie i MSZ, gdyby podczas Euro 2012 w ten sposób zapowiedzieć niemiecką ekipę:

„Niemieccy piłkarze są jak niemieckie jedzenie – żeby byli dobrzy, muszą być przywiezieni z Polski.”

Postanowiłem, że zamiast wylewać żale nad tym, jak to Polacy zostali haniebnie potraktowani, przygotuję listę żartów dla polskich komentatorów.

= Oho, przed Państwem niemieckie lekkoatletki, zwykle kobiety zza Odry od krów rozpoznajemy po kolczykach, ale tym razem pomogą numerki na plecach.

– Witamy niemieckich siatkarzy. To ekipa, która przyjechała tutaj „po złoto” i za złoto naszych dziadków.

– Niemiecki skoczek narciarski przewrócił się i leży na śniegu! Czyżby bawił się w Stalingrad?

– Oj, dzisiaj niemieccy piłkarze nie radzą sobie z bramkarzem rywali. Niestety nie można go rozstrzelać.

– Sędzia nie uznaje gola! Chyba z przyzwyczajenia na widok Niemców podnosi rękę do góry…

A propos złodziei. Ten jest mój ulubiony:

Rozmawiają dwaj Niemcy:
– Wiesz, ci Polacy to nie są wcale takimi złodziejami. Spójrz, mam tu zegarek z pozytywką i jeszcze mi go nie ukradli. Oooo, jest nawet dedykacja: „Z okazjii matury – Warszawa, 1939 r.”

Mój fanpage: LINK

98 KOMENTARZY

 1. Jak ktoś napisał tyle ile Niemcy nakradli w Polsce i innych krajach,to musiało by minąć tysiąc lat żeby im dorównać.I niech nikt nie mówi ze oni sa bogaci dzieki swojej pracowitości.Dzieki temu co zrabowali w całej Europie i Afryce.

 2. Jak ktoś napisał tyle ile Niemcy nakradli w Polsce i innych krajach,to musiało by minąć tysiąc lat żeby im dorównać.I niech nikt nie mówi ze oni sa bogaci dzieki swojej pracowitości.Dzieki temu co zrabowali w całej Europie i Afryce.

 3. Jednak do niemieckiego komentatora nie mozna sie przyczepic,poniewaz jego slowa mozna roznie interpretowac np:ze Polacy wygraja i kupia sobie samochody za wygrana. Wiadomo,ze my wiemy jak to rozumiec i o co chodzilo.

 4. a gdyby ktoś chciał wiedzieć dlaczego Polacy tak wykupują mydło w Niemczech ??? to wam zdradzę tajemnice : bo w ten sposób chcą uczcić żwłoki swoich przodków .i je pochować w końcu .

 5. a gdyby ktoś chciał wiedzieć dlaczego Polacy tak wykupują mydło w Niemczech ??? to wam zdradzę tajemnice : bo w ten sposób chcą uczcić żwłoki swoich przodków .i je pochować w końcu .

 6. Damian Mrugała Polacy na razie opóżnili nieco "3ci Dżihad"przez to,że w liczbie dwóch milinów wyjechali z Polski i zamącili w Anglii i Holandi,we Francjii…Przez to,że są biali i nie są islamistami pomieszali im szyki.Niestety nie potrwa to długo…

 7. Mysle ze jakimi jestesmy tak nas traktuja i to nie tylko w niemczrch. Wiem ze to przykre ale niestety prawdziwe. Jestrsmy bands indywidualistiw jedem madrzejszy od drugiego . No niestety nie tedy driga

 8. Mysle ze jakimi jestesmy tak nas traktuja i to nie tylko w niemczrch. Wiem ze to przykre ale niestety prawdziwe. Jestrsmy bands indywidualistiw jedem madrzejszy od drugiego . No niestety nie tedy driga

 9. Mysle ze jakimi jestesmy tak nas traktuja i to nie tylko w niemczrch. Wiem ze to przykre ale niestety prawdziwe. Jestrsmy bands indywidualistiw jedem madrzejszy od drugiego . No niestety nie tedy driga

 10. Mysle ze jakimi jestesmy tak nas traktuja i to nie tylko w niemczrch. Wiem ze to przykre ale niestety prawdziwe. Jestrsmy bands indywidualistiw jedem madrzejszy od drugiego . No niestety nie tedy driga

 11. Mysle ze jakimi jestesmy tak nas traktuja i to nie tylko w niemczrch. Wiem ze to przykre ale niestety prawdziwe. Jestrsmy bands indywidualistiw jedem madrzejszy od drugiego . No niestety nie tedy driga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ