UDOSTĘPNIJ

Wojciech Cejrowski, najlepiej sprzedający się polski pisarz, postanowił dołączyć do bojkotu sieci Empik rozpoczętego przez internautów w związku z kampanią reklamową, której twarzami byli Adam Nergal Darski oraz Maria Czubaszek.

Cejrowski stwierdził, że „być może sam strzela sobie gola”, aczkolwiek prosi swoich czytelników, aby jego najnowszą książkę kupowali w innych księgarniach, albo w ogóle. Chodzi o publikację „Wyspa Prerii”.

Pisarz pochwalił się trzema nagrodami od sieci Empik za sprzedaż jego książek. Podkreśla, że najpewniej dostałby czwartą, aczkolwiek dołączą do bojkotu sieci księgarni.

„Empik z okazji świąt Bożego Narodzenia reklamuje się dwiema twarzami. Jedną z tych twarzy jest facet, który podarł największy bestseller świata, Biblię, i reklamuje księgarnię! Drugą z tych twarzy jest Maria Czubaszek, która chełpi się dzieciobójstwem. Jak to się ma do świąt Bożego Narodzenia, do stajenki betlejemskiej, do Dzieciątka?” – mówi Wojciech Cejrowski.

66 KOMENTARZY

 1. Nie zabraniam nikomu być ateistą, tak samo jak buddystą itp. itd. dopóki szanuje mnie jako osobę i moje przekonania. Nergal obraził moją religię, a ta babka zabijała dzieci i się tym chwali. Podwójny strzał w dumę, kulturę i historię mnie i ludzi współwierzących – czyli większości Polaków. To tak jakbym podczas WW2 był żydem i poszedł do Gestapo kupić sobie mięso z uboju rytualnego, żeby oni sobie mogli dalej strzelać i zabijać moją rodzinę. Jak chcesz to sobie kupuj nikt ci nie broni lol, katolicy zrobią protest a wy sobie dalej kupujcie, przecież mamy wolny rynek i każdy może korzystać z usług sklepu do którego ma się zaufanie ;* . Tak samo nie nazywaj mnie idiotą (bo pisząc GłuPolandia obrażasz mnie,moją rodzinę i moich przyjaciół) , że w coś wierzę, bo nie ma dowodu że Bóg istnieje , tak samo nie ma dowodu że nie ma nadistoty gdzieś we Wszechświecie – to nadal spekulacje na które obydwoje na dzisiejszy dzień nie mamy racjonalnych argumentów.

 2. Czubaszkowa – zabiła dzieci w stanie "ludzkiej kijanki- czyli już de facto istoty żywe".
  Nergal – potargał księgę która może dla ciebie nic nie znaczy, ale dla mnie to Wielka Księga.
  Empik – że ich promuje.
  Mamy wolny kraj i wolność wyznania, mogę robić zakupy u zaufanych sprzedawców tak działa kapitalizm – nie korzystam z usług których nie chcę, to nie komuna, że mam jedną księgarnie, czy sklep z grami. Nie możesz powiedzieć, że katolicy to zombie idący za klerem bo nie ma dowodów że jest Bóg, tak samo że go nie ma.
  A słowem GłuPolandia- obraziłeś mnie, moją rodzinę i połowę przyjaciół, więc nie będę z tobą dalej dyskutował…

 3. Czubaszkowa – zabiła dzieci w stanie "ludzkiej kijanki- czyli już de facto istoty żywe".
  Nergal – potargał księgę która może dla ciebie nic nie znaczy, ale dla mnie to Wielka Księga.
  Empik – że ich promuje.
  Mamy wolny kraj i wolność wyznania, mogę robić zakupy u zaufanych sprzedawców tak działa kapitalizm – nie korzystam z usług których nie chcę, to nie komuna, że mam jedną księgarnie, czy sklep z grami. Nie możesz powiedzieć, że katolicy to zombie idący za klerem bo nie ma dowodów że jest Bóg, tak samo że go nie ma.
  A słowem GłuPolandia- obraziłeś mnie, moją rodzinę i połowę przyjaciół, więc nie będę z tobą dalej dyskutował…

 4. Bartosz Brzozowski Jak ci nie pasuje religia która w Polsce jest uważana za najważniejszą i jest w naszym kraju, "głupolandii" jak to nazwałeś, od wieków to zmień obywatelstwo wyprowadź się z Polski przejdź na bandycką religię islam czy coś, i przestań bez sensu komentować, bo jak empik promuje jakiegoś satanistę bez jakichkolwiek moralnych zahamowań, to mi osobiście jako Polakowi z krwi i kości zrobił dużo -_- i mam dość czytania komentarzy typu "głupolandia, ciemnogród" jak wam się nie podoba nasz kraj przeprowadźcie się do innego i nie przyznawaj się że jesteś polakiem bo jak się tak wypowiadasz i bronisz satanistę to nie zasługujesz na miano Polaka :)

 5. To dość oczywiste, że cała akcja jest marną próbą promocji jego książki. Żeby dalej się sprzedawała, trzeba było zrobić szum w mediach. Co ciekawe, sporo osób kupi ją właśnie w Empiku, bo tam ma wygodniej :)

 6. Tylko, dlaczego patrzeć na Czubaszek i Nergala od złej strony? Empik zaprosił do reklamy sławnych ludzi związanych z muzyką i nie tylko. To jest podstawa. Zgadza się- niektórym może być trudno zaakceptować Nergala, bo widzą w nim tylko satanistę, a on stara się ten wizerunek utrzymać, bo to pewien zabieg marketingowy. Ale czemu od razu wygrzebywać poglądy Czubaszek na aborcję? Gdyby sama bez Nergala była w tych reklamach ktoś by w ogóle o tym pamiętał? Cały ten bojkot to szukanie dziury w całym według mnie. Popatrzmy na nich jak na muzyka i autorkę tekstów, a wszystko będzie miało sens. Martwią mnie "troskliwi i kochający" katolicy, którzy prowadzą taką kampanię nienawiści. "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"

 7. Paweł Hajczuk MUZYKA. Nie satanisty. Dlaczego musicie widzieć w nim tylko satanistę? Obejrzyjcie ten spot raz jeszcze. Czy Empik w jakikolwiek sposób zasugerował jego poglądy? A może powinniśmy bojkotować każdy sklep, gdzie można kupić płyty jego zespołu, bo przecież promują satanistyczny zespół! Ba! Zapewniają im zyski! On jest muzykiem. MUZYKIEM. MU-ZY-KIEM. Dlatego pojawił się w spocie sklepu. Nie z powodu poglądów. Z powodu zawodu.

 8. Michał Rożek chciałbym sprostować daną tu sytuację. Zrozum że wybrali sobie złych sponsorów i to jeszcze na święta! Tak Nergal jak mówi Paweł zniszczył Biblię a to jest święta księga chrześćijan! O i Maria Czubaszek dobra ma poglądy na aborcję ale przed świętami? Przed Bożym Narodzeniem ? Maria Czubaszek i Boże Narodzenie to dwa sprzeczne tytułu żegnam… (i tak nie odpiszę…)

 9. Michał Rożek ale to nie zmienia faktu jakim jest człowiekiem, hitler był tylko politykiem, politykiem! i co ? satanista to satanista, a jego postać w spocie np mnie bulwersuje i nie tylko mnie -_- także proszę cię nie wciskaj mi swoich lewackich tolerancyjnych teorii, bo przez takich jak ty jest tak nie inaczej -_- !

 10. To się zrobiło radośnie. Błądzący człowiek próbuje nauczyć katolików zrozumienia, a w zamian zostaje wyzwany od lewaków.

  Może moje tolerancyjne teorie by się sprawdziły gdybyście zamiast wkurzać sieć sklepów zajęli się jakimiś poważniejszymi i bardziej konstruktywnymi protestami.

 11. Radek Jelonkiewicz, a nie wiesz kto te komentarze usuwa? Ktoś się przyzna, jakiś katocenzurant z Głupolandii? Znów obraził się na mnie jakiś prawdziwy polak, a może to cut, panbuk, allah, albo jakiś potwór spaghetti? Ciekawe czy za GłuPolandię czy Pierdolino mi skasowali.

  Paweł Hajczuk, już nie mieszkam tam gdzie

 12. nie sądzę że robi to dla reklamy… Cejrowski nie jest pazerną świnią jak reszta tych bezmózgowców, ma pieniądze, to pewne, nie potrzeba mu więcej ,a zwłaszcza zarobionych w taki sposób, którego On sam nie chce.

 13. Empik wali taką marzę, że wolę zwykłą księgarnie za parę zł mniej i miłą obsługę. Jeśli czegoś nie ma, to przy podaniu nr tel. sprowadzą mi pozycję. W Empiku jak czegoś nie ma (a zdarzyło się nie raz) to czekaj do usranej śmierci i jeszcze nic nie obiecują. Jestem uprzedzona do tej księgarni, masówka nic więcej

 14. Izabela Zatwardnicka Makos bo to wierzacych wlasnie najbardziej ugodzila ta "reklama" empiku… Jakbym ja zaatakowal slownie dziewczyny o czerwonych wlosach pewnie Ty i dziewczyny z czerwonymi wlosami pierwsze byscie sie burzyly

 15. Michał Rożek Zrozum, nikt nie chce tu nikogo zaszczuć. Chodzi o to, że czy się komuś to podoba czy nie, Boże Narodzenie to święto chrześcijan. Empik po prostu wykazał się wyjątkową głupotą dobierając ludzi do kampanii reklamowej i ciężko mi uwierzyć że to "przypadek" że akurat ludzi o takich a nie innych poglądach wzięli do reklamy. Nie jestem jakimś "zagorzałym krzyżowcem", ale po prostu zostałem wychowany tak, że należy szanować innych ludzi i życie. Te dwie osoby nie mają tego szacunku dla innych i wykazują się niemoralną, nieetyczną postawą.

 16. Michał Rożek Zrozum, nikt nie chce tu nikogo zaszczuć. Chodzi o to, że czy się komuś to podoba czy nie, Boże Narodzenie to święto chrześcijan. Empik po prostu wykazał się wyjątkową głupotą dobierając ludzi do kampanii reklamowej i ciężko mi uwierzyć że to "przypadek" że akurat ludzi o takich a nie innych poglądach wzięli do reklamy. Nie jestem jakimś "zagorzałym krzyżowcem", ale po prostu zostałem wychowany tak, że należy szanować innych ludzi i życie. Te dwie osoby nie mają tego szacunku dla innych i wykazują się niemoralną, nieetyczną postawą.

 17. Dziwi mnie fakt że Nergal tak nisko upadł i zgodził być się twarzą Empiku na Święta B.N. Jakiś czas temu u Wojewódzkiego zarzekał się że świąt nie znosi i co roku ucieka za granicę do ciepłych krajów by nie patrzeć na tą ohydę. Czyżby kasy brakowało że jednak się odmieniło w głowie? J.w. gdyby to nie była kampania świąteczna nie ma problemu – może być Nergal i inni popaprańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ