UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons - flickr

Wojciech Cejrowski znany jest ze zmienności politycznych poglądów. Ktokolwiek by nie był bowiem u władzy, jest przez niego głęboko krytykowany. Tym razem, w wywiadzie dla TV Republika, wypowiedział się negatywnie na temat decyzji polityków PiS.

PiS mi się wcale nie podoba, bo to są socjaliści – skomentował swój stosunek do rządzącej partii Cejrowski. Według niego główny problem PiS leży w braku kandydatów z charyzmą, osobowością. Największa krytyka spadła jednak na pomysł rządu dotyczący ustanowienia podatku obrotowego od sklepów wielkopowierzchniowych.

Po co pani Szydło chce zwiększać dochody do budżetu? Państwo powinno coraz mniej zabierać, a więcej zostawiać w rękach obywatela, żeby ten obywatel sam sobie zagospodarował pieniądze – powiedział Cejrowski, dodając potem, że „żaden z polityków PiS nie był nigdy w biznesie„.

Prowadząca wywiad dziennikarka próbowała oczywiście bronić partii rządzącej, jednak podróżnik i publicysta nie ustąpił. – Prowadzę biznesy na trzech kontynentach i widzę różnicę. W Polsce jest tak, że muszę zapłacić VAT, to jedna kara za to, że wyprodukowałem zysk w mojej firmie i potem płacę podatek dochodowy dlatego, że zarabiam. To jest niegodziwość, to nie jest chrześcijański system – powiedział, przyrównując partię rządzącą do… komunistów.

Politycy PiS nie ustosunkowali się jeszcze oczywiście do jego wypowiedzi.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również