UDOSTĘPNIJ
fot. express.olsztyn.pl

Szef Ruchu Oburzonych, Piotr Rybak, który współpracował z Pawłem Kukizem przez blisko pięć lat i – jak sam zapewnia – dbał o jego pozytywny wizerunek, który zaowocował zaskakująco wysokim wynikiem w wyborach prezydenckich zwrócił się do elektoratu Kukiza zarzucając mu, że zdradził tych, którzy mu zaufali. 

Po podjęciu decyzji o zerwaniu współpracy z Kukizem, Piotr Rybak napisał list do współpracowników i elektoratu Pawła Kukiza. W liście Rybak podkreśla, że Kukiz nie szanuje swojego elektoratu oraz osoby, które pracowały na jego sukces w wyborach prezydenckich, mimo że obiecał podczas wieczoru wyborczego, że nie zdradzi swoich wyborców, nie sprzeda się i będzie dążył do połączenia wszystkich środowisk antysystemowych.

Jak wylicza w swoim liście Rybak, Paweł Kukiz po sukcesie wyborczym porzucił sprawy rolników i elektoratu wiejskiego, porzucił środowisko osób niepełnosprawnych i przede wszystkim porzucił tych współpracowników, którzy pracowali podczas kampanii prezydenckiej na jego wynik w pierwszej turze wyborów i zastąpił ich osobami „wyciągniętymi z kapelusza”.

– Czarę goryczy przelało to, że Paweł Kukiz nawiązał ścisłą współpracę z bogatymi baronami upadającej Platformy Obywatelskiej, formacji która bezpośrednio odpowiada za krzywdę Polaków – pisze szef Ruchu Oburzonych.

Rybak przytacza także sytuację, w której miał być proszony przez Kukiza by nie poruszać kwestii jego powiązań z baronami politycznymi Platformy Obywatelskiej.

Na koniec listu Rybak pisze, że nie może pogodzić się z tym, że Paweł Kukiz, który tak dużo mówił o rozbijaniu sitwy i betonu, dzisiaj tą sitwę i beton wzmacnia.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOList Piotra Rybaka
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBurza u Zielonych. Grodzka opuszcza formację
Następny artykułSikorski emigruje. Znalazł pracę za granicą
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również