UDOSTĘPNIJ
fot. TVP Info

Sześciu byłych posłów Twojego Ruchu z koła Bezpieczeństwo i Gospodarka przeszło do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzięki temu transferowi klub PSL stał się trzecia siłą w sejmie.

Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński to szóstka z dwunastu posłów, którzy w październiku opuścili partię Janusza Palikota. Z początku w mediach mówiło się o tym, że wszyscy byli posłowie Twojego Ruchu przejdą do SLD, o czym zapewniał rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Do transferu jednak nie doszło ponieważ posłowie założyli własne koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. Teraz część posłów BiG przechodzi do PSL.

– Ujęła nas troska o polskich małych przedsiębiorców, którzy są w programie PSL bardzo ważni. Mam nadzieję, że w tym obszarze będziemy mogli PSL wspomóc – argumentował swój wybór Artur Dębski. Były poseł TR dodał także, że nie będzie sporów światopoglądowych na linii byli „palikotowcy” i reszta PSL, która jest uważana za konserwatywną światopoglądowo partię.

Z kolei Jan Bury zaznaczył, że PSL jest bogata różnorodnością a jego posłowie mają wolny wybór w głosowaniach dotyczących kwestii światopoglądowych. Szef klubu PSL zapowiedział także, że nowi parlamentarzyści tej partii będą się zajmowali głównie sprawami przedsiębiorców.

Przejście do PSL rozważa również John Godson.

 

źródło: TVP Info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSeksmania Kościoła katolickiego
Następny artykułMinisterstwo Finansów chce by bary mleczne gotowały bez wody i przypraw
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również