UDOSTĘPNIJ

Artykuł Frondy na temat śmierci polskiej feministki wywołał burzę w sieci. Chodzi o modlitwę w intencji tragicznie zmarłej aktywistki LGBT i komentarz o „złu które wyrządziła”. 

Działaczka, o której mowa mieszkała w Zielonej Górze. Aktywnie wspierała środowiska LGBT i angażowała się w politykę. Feministka założyła w swoim mieście oddział Kampanii Przeciwko Homofobii. Znajomi z Partii Zielonych wspominają, że chciała „równego, tolerancyjnego i sprawiedliwego świata”. Wcześniej działała w Ruchu Palikota.

Katarzyna Bienias zmarła w trakcie potężnej burzy. Porywisty wiatr przewracał drzewa, z których jedne spadło na samochód, którym poruszała się 29-letnia kobieta.

Informacja obiegła media. O tragedii napisał również portal Fronda.pl. Na końcu artykułu zamieszczono taki fragment:

„Niezbadane są wyroki boskie. Prośmy Dobrego Boga by zmiłował się nad duszą Pani Bienias i przebaczył jej wszelkie zło jakie wyrządziła w swym życiu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

A światłość wiekuista niechaj Jej świeci

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym

Amen”

Artykuł wywołał lawinę wpisów na Twitterze. Część osób jest oburzona, inni nie czują się zgorszeni. Część internautów popiera Frondę.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzkot zwolnił Polkę, bo mówiła w ojczystym języku
Następny artykułBrytyjczyk na zasiłku nie był trzeźwy od 45 lat. Pije 33 piwa dziennie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również