UDOSTĘPNIJ

Gdy człowiek lewicy zwyciężył w „papieskim mieście”, wielu liczyło na pozytywne zmiany. Teraz w stronę burmistrza skierowano ostrze krytyki po tym jak stwierdził, że jego pensja w wysokości ponad 11 tys. zł brutto jest za niska. Chce podwyżki o… 10 tys. złotych.

Burmistrz jest przekonany, że należy ustawowo zwiększyć pensje wójtów i burmistrzów o taką kwotę. Twierdzi, że mało zarabia jako szef wadowickiej gminy i z trudem wystarcza mu na utrzymanie. Opinia, którą zaprezentował na stronie internetowej wywołała lawinę krytyki.

Co ciekawe, wcześniej burmistrz Klinowski pisał o „nieprzyzwoicie wysokich zarobkach carycy (byłej burmistrz Ewy Filipiak) i jej magistrackiej świty”. Ponadto, rozsyłał ulotki do mieszkańców miasta informując ich o wysokości zarobków urzędników. W tym samym celu przywiesił obok warzywniaka na ul. Matki Boskiej Fatimskiej dużą planszę z wysokością zarobków najważniejszych osób w wadowickim samorządzie.

„Nowa praca i stare życie oznaczają, że na utrzymaniu będę miał nie tylko mieszkanie w Krakowie, ale również w Wadowicach. To razem koszt, optymistycznie licząc, ok. 2.500 zł. Na uczelni biorę urlop, więc pensja uniwersytecka znika. Zamiast wypracować pensum i mieć ponad pół roku wolnego dla siebie, będę pracował po 8-10 godzin codziennie, a pewnie i w wiele weekendów. Do dyspozycji miesięcznie zostanie mi zatem: 5.500 zł, a więc jedynie 3.000 zł więcej niż otrzymywałem na UJ” – skarży się w internecie burmistrz.

„Systemowe zwiększenie pensji wójtów i burmistrzów co najmniej o 10 tys. zł mogłoby spowodować, że do polityki poszliby ludzie lepiej wykształceni i nastawieni bardziej altruistycznie. Oszczędności na tym stanowisku – paradoksalnie – wydają się promować niską jakość samorządowej klasy politycznej”. – dodaje.

źródło: gazetakrakowska.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGórnicy nie dajcie się oszukać, jak trzeba wyjdźcie na ulice!
Następny artykułPoglądy Magdaleny Ogórek na temat Kościoła katolickiego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również