UDOSTĘPNIJ

Galę sportów walki, która odbyła się w katowickim Spodku przyćmiły wydarzenia na zewnątrz obiektu. Setki chuliganów wspierający dwa zwaśnione kluby piłkarskie zaopatrzonych w maczety i koktajle mołotowa zebrało się pod budynkiem, by wyrównać rachunki. Potrzebna była interwencja policji i użycie broni gładkolufowej. 

Jak informuje RMF FM pod katowickim Spodkiem, w którym odbywała się gala sportów walki, zebrały się setki chuliganów wspierających dwa zwaśnione kluby piłkarskie – GKS i Ruchu Chorzów. Zamaskowani mężczyźni byli uzbrojeni w maczety, siekiery, metalowe pałki i koktajle mołotowa.

Gdyby nie szybka interwencja specjalnych oddziałów policji, doszłoby do tragedii. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć armatek wodnych i broni gładkolufowej, by rozgonić tłum rwący się do walki na śmierć i życie.

Zatrzymano kilkunastu chuliganów, którzy zostaną przesłuchani. Zarekwirowano także część uzbrojenia. Pozostali chuligani uciekli przed policją.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: rmf fm

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSabotaż w TVN? Zhejtowali własny program: „Wojewódzki – naczelny klaun TVN”
Następny artykułKolejny konflikt? Na Morzu Czerwonym ostrzelano amerykański okręt
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również