UDOSTĘPNIJ

Brytyjski Wysoki Trybunał opóźnia Brexit. Wszystko przez to, że sędziowie uznali, iż do rozpoczęcia formalnego procesu wyjścia z Unii Europejskiej niezbędna jest zgoda obu izb parlamentu. Pokazuje to chaos i dezorganizację w działaniach rządu Theresy May. 

Do decyzji brytyjskiego Trybunału odniósł się już minister ds. Brexitu David Davis. Polityk przyznał, że zainicjowanie procedury wyjścia z Unii Europejskiej zostanie opóźnione.

– Orzeczenie jest bardzo znaczące i podkreśla chaos oraz dezorganizację w samym sercu brytyjskiego rządu – powiedziała pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon.

Szkoci nie są zadowoleni z działań brytyjskiego rządu w sprawie Brexitu. Sturgeon zapowiedziała już, że jeśli wola Szkotów nie będzie respektowana, to przeprowadzą kolejne niepodległościowe referendum. Przypominamy, że 62 proc. Szkotów opowiedziało się za pozostaniem w Unii.

Pierwsza minister uważa, że rząd nie ma spójnego stanowiska w sprawie Brexitu, a nieustanne problemy obnażają ten fakt. Sama premier Theresa May jest zawiedziona wyrokiem Wysokiego Trybunału. Teraz musi zwrócić się do Izby Gmin i Izby Lordów o zgodę na rozpoczęcie procedury wychodzenia z Unii. Wcześniej May wykluczyła możliwość kolejnego referendum w sprawie Brexitu twierdząc, iż jest to decyzja pokoleniowa.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również