UDOSTĘPNIJ

Brytyjczycy mają nowego bohatera. Żołnierz elitarnej jednostki SAS (Special Air Service) wyciągnął siebie, swój zespół i agenta z pułapki zastawionej przez minimum 30 terrorystów. Zachował zimną krew i sam zabił 6 islamistów. 

Brytyjski skład liczył 8 osób. Misją żołnierzy było przerzucenie tajnego agenta z opanowanej w dużej części przez terrorystów Syrii do sąsiedniego Iraku. Spełniły się jednak obawy drużyny i Brytyjczycy wpadli w pułapkę zastawioną przez minimum 30 terrorystów. Islamiści mieli czterokrotną przewagę liczebną i ognia.

Żołnierza SAS nie złamała jednak burza wystrzałów z karabinów terrorystów. Zachował zimną krew i w pojedynkę zabił 6 islamistów. Pozwolił tym samym przejść pozostałym kompanom do ofensywy, przełamać szyki terrorystów i uwolnić się z pułapki. Terroryści nie spodziewali się, że mogą zostać zaatakowani przez dużo mniej liczną grupę i z kretesem przegrali walkę.

Misja zakończyła się sukcesem, a anonimowy dla mediów żołnierz SAS został bohaterem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: mirror.co.uk

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosyjskie szturmowce Su-25 w Syrii
Następny artykułKomorowski wraca do polityki i od razu zalicza wpadkę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również