UDOSTĘPNIJ
fot. publicdomainpicutres

George Osbourne, brytyjski minister finansów, oświadczył we wtorek, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie trzeba podnieść podatki. W innym przypadku królestwa nie będzie stać na pokrycie wydatków budżetowych. 

W rozmowie z telewizją BBC, brytyjski minister finansów stwierdził, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej poniesie za sobą konsekwencje ekonomiczne – wyspiarskie królestwo poważnie zbiednieje. Dlatego też w ciągu najbliższych kilku miesięcy brytyjski rząd będzie musiał podjąć decyzję albo o podniesieniu podatków, albo o zmniejszeniu wydatków budżetowych.

 – Znajdujemy się w przedłużonym okresie ekonomicznych dostosowań w Zjednoczonym Królestwie, dostosowujemy się do życia poza UE i nie będzie to pod względem ekonomicznym tak różowe jak życie wewnątrz UE. Sądzę, że możemy zapewnić wyraźny plan – powiedział Osbourne dodając, że wyjście UK z UE znacznie utrudni również rozwiązanie aktualnych problemów ekonomicznych.

Jak jednak zapewnia, jego rząd pokaże światu, że państwa – w kontekście gospodarczym – mogą funkcjonować bez większych problemów poza Unią Europejską.

To kolejna już wiadomość po Brexicie, która u Brytyjczyków – delikatnie mówiąc – nie wywołuje uśmiechu na twarzy. Wcześniej, tuż po ogłoszeniu wyników referendum, okazało się, że jedna z największych obietnic brytyjskich eurosceptyków nie zostanie spełniona. Lider eurosceptyków, Nigel Farage oświadczył, że osoby głosujące za wyjściem z Unii, wierząc że 350 mln funtów zostanie przeznaczonych na służbę zdrowia, popełniły błąd, mimo iż sam przekonywał podczas kampanii wyborczej, że tak się stanie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: polskie radio

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPod Tarnowem rozpoczęto budowę międzynarodowej bazy kosmicznej
Następny artykułPrezydent afrykańskiego kraju do głodujących: Nie narzekajcie, łapcie myszy i je jedzcie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również