UDOSTĘPNIJ

Nie milkną echa krwawych, porannych zamachów w Brukseli, które miały miejsce na lotnisku oraz w metrze. Media podają coraz więcej faktów i okoliczności, które towarzyszyły atakom oraz akcji ratunkowej.

Jak podaje belgijska telewizja RTBF, grupa młodych ludzi przeszkadzała funkcjonariuszom w akcji ratunkowej, która miała miejsce w okolicy brukselskiego lotniska. Agresorzy nie tylko prowokowali służby, ale nawet rzucili się na policjantów. Zostali pojmani.

Nie wiadomo kim byli młodzi ludzie, co tam robili i czy byli powiązani z islamskimi zamachowcami, bowiem belgijskie media nie przekazały informacji na temat ich pochodzenia, wyznania czy innych danych osobowych.

Zamachy w Brukseli były skoordynowaną akcją dżihadystów, a przyznało się do nich Państwo Islamskie. Ataki nastąpiły po zatrzymaniu mózgu paryskich zamachów, Salaha Abdeslama. W całej Belgii wprowadzono czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego. Wiemy, że w wyniku zamachów rannych zostało trzech Polaków.

Czytaj dużo więcej o zamachach w Brukseli na Pikio.pl! 

 

źródło: RTBF, kresy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZamachy: Janusz Korwin-Mikke był na brukselskim lotnisku
Następny artykułPitera (PO): Zamachy to nic nowego, nie panikujmy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również