UDOSTĘPNIJ
Fot. Screen z FB Europejskich Nagród Filmowych

Znany na całym świecie Pierce Brosnan uderzył w tematykę polityczną podczas swojego przemówienia na gali we Wrocławiu. Aktor odebrał nagrodę za wkład w światowe kino. W reakcji na bojkot uroczystości przez rząd, Brosnan zaapelował o robienie wolnego kina wbrew politykom. 

Wrocławska gala Europejskich Nagród Filmowych była prowadzona przez Maję Ostaszewską oraz Macieja Stuhra, który nie jest mile widziany w TVP. Tym razem polski aktor zrezygnował z wypowiedzi pełnych politycznych akcentów. Nie oznacza to jednak, że uroczystość była zupełnie wolna od polityki.

– Bardziej niż kiedykolwiek musimy być razem jako filmowcy, by starać się uchwycić sens tego, co się dzieje. Pamiętajcie, cokolwiek robią politycy w waszych krajach, bądźcie wierni sobie. Róbcie wolne filmy. Róbcie wolne kino! – apelował do młodych filmowców.

To reakcja na to, iż polski rząd zbojkotował galę. Nie pojawił się na niej żaden przedstawiciel rządu, a przede wszystkim minister kultury. Ponadto TVP zrezygnowało z transmisji dowiedziawszy się, iż uroczystość prowadzić będzie Maciej Stuhr.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIslamiści „szturmują” niemieckie więzienia
Następny artykułUnia Europejska traci miliardy na piractwie. Nikt nie spodziewał się takiej sumy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również