UDOSTĘPNIJ
źródło: independent.co.uk, stlucianews.com

Chociaż od masowego mordu na wyspie Utoya minęło już ponad 5 lat, Anders Breivik nie daje o sobie zapomnieć. Ekstremistyczny Norweg cały czas wykorzystuje łagodność norweskiego wymiaru sprawiedliwości, by go ośmieszać. Tym razem Breivik wystąpił do sądu w sprawie apelacji.

O tej zbrodni słyszeli wszyscy. Najpierw zdetonował samochód pułapkę pod siedzibą premiera Norwegii, a później dokonał masakry na wyspie Utoya. Bezwzględny morderca zabił tym samym 77 osób. Jak twierdzi, chciał wyzwolić Norwegię od „kulturowego marksizmu”.

 – Chciałem zmienić Norwegię. Moje działania były ohydne, ale konieczne – tłumaczył morderca z wyspy Utoya jeszcze w lipcu 2011 roku.

Proces, który rozpoczął się we wtorek w Skien dotyczy apelacji, jaką złożył Anders Breivik. Ekstremista odwołał się od wyroku sądu z kwietnia 2016 roku. Wtedy to wymiar sprawiedliwości przyznał mordercy rację w kwestii trzymania go w izolacji, ale nie zgodził się na zniesienie kontroli jego korespondencji. Co ciekawe, od wyroku odwołał się także norweski rząd, który nie chce już iść na ustępstwa względem masowego mordercy.

Breivik, który ma aktualnie 37-lat, musi spędzić w więzieniu jeszcze przynajmniej 15 lat. W 2011 roku skazano go na 21 lat więzienia, co jest najwyższym wymiarem kary w Norwegii. Skazany nie ma co jednak narzekać na warunki, w których jest przetrzymywany. Ma dostęp do gier video, telewizji i internetu.

Ten wciąż uskarża się na jakość jedzenia, jakie jest mu podawane, a także na to, że musi je spożywać plastikowymi sztućcami. Można śmiało przypuścić, że jeśli sąd pójdzie na rękę terroryście, ten wymyśli kolejny powód do tego, by poskarżyć się na swoje warunki. Nie ma bowiem wątpliwości, co do tego, że Breivik robi to specjalnie, byleby ośmieszyć Norwegię w oczach świata.

Warto dodać, że na ostatniej rozprawie jak i na tej z kwietnia 2016 roku Breivik wymachiwał ręką w nazistowskim geście. Terrorysta oświadczył, że jest „zadeklarowanym neonazistą”. Nie twierdzi już też, że jego działania były „ohydne”. Teraz jest zdania, że zamordowanie 77 osób nie było przestępstwem, a „próbą uratowania Norwegii od widma wielokulturowości i muzułmańskiej inwazji”.

pt

18 KOMENTARZY

 1. Ja wiem, że w Norwegii resocjalizacja jest na najwyższym poziomie, ale Breivik nie powinien nigdy wyjść na wolność, więc w jego przypadku chodzi o karę, a nie resocjalizację, dlatego też ten proces i warunki w jakich go trzymają ośmieszają Norwegię.

 2. Bravika miejsce jest w szpitalu psychiatrycznym. Ta cipka powinna być izolowana. Jakby miał jaja i odwagę, to zaatakowałby jakieś ciapate osiedle, zamiast tego na wyspie strzelał do dzieci, nawet nie do polityków tylko do dzieci. Ten gość zaszkodził prawicy w całej europie, pokazując że prawica to wariaci i dzieciobójcy.

  • Jeżeli ktoś angażuje się politycznie, to przestaje być dzieckiem. Po za tym on uważa siebie za neonazistę, a więc nie należy do prawicy, a do skrajnej lewicy. Nazizm, komunizm, socjalizm, faszyzm to są ideologie lewicowe. Przy okazji Breivika wyszło na jaw jak wielu ludzie jest głupich i zabiera głos w temacie choć nie zna nawet definicji podstawowych słów.

   • Dzieci na dziecinnym obozie zorganizowanym przez ich starych, faktycznie tak się angażują że ho ho. Brawik uważa się za prawicowca, neonazizm to ideologia trzeciej drogi, ewentualnie skrajna prawica wg teorii podkowy, żadna klasyfikacja nie zalicza neonazizmu do lewicy. Faszyzm to lewica? hahaha oj chłopie chłopie.

    Idź być prawidzkiem gdzie indziej

     • Czyli nacjonalizm, korporacjonizm, ksenofobia, niewolnictwo, społeczeństwo klasowe i centralizacja to lewica? Hahaha przeciez to esencja prawicy.

      Feudalizm, rasizm, nacjonalizm i władza w rękach milionerów, kapitalistów i korporacji to esencja prawicy.

     • Czyli twierdzicie ze socjalizm jest prawicowy?
      Bo nazizm to narodowy SOCJALIZM
      No ale tego w TVN nie powiedzą, to skąd możecie wiedziec

 3. Media pisząc o morderstwie 77 osób zawsze cenzurują informację, że nie były to losowo wybrane ofiary lecz dzieci lewicowych polityków.

  On dokładnie to zaplanował i wiedział, że w tym czasie na wyspie Utoya jest zjazd dzieci lewicowych polityków/socjalistów z Norweskiego rządu. Zabił więc 77 dzieci socjalistycznych przywódców swojego kraju bo chciał ich zmusić by zarządali dla niego kary śmierci zamiast 21 lat w luksusach co w socjaliźmie jest nie do pomyślenia. Lewicowe norweskie prawo nigdy nie pozwala na karę śmierci. Nawet pomomo tego, że Brevik cały czas ich ośmiesza i robi to z premedytacją. Dla niego nie ma już żadnej kary bo już zastosowano wobec niego najwyższą karę. Obecnie może robić wszystko bezkarnie a nawet pozywać kraj, ośmieszać sąd. Mimo to na każdej rozprawie w sądzie norwescy sędziowie muszą się z nim witać w rączkę, uśmiechać do niego i traktować go z szacunkiem – zmusza ich do tego lewicowe chore prawo.

  W normalnym kraju 1-2 dni później Brevik zostałby skazany na śmierć i wyrok by wykonano.

 4. W Polsce wystarczyłoby, gdyby traktowano go jak każdego innego więźnia, bez przywilejów, bez izolacji. Kara by spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Dzieciobójcy są tak samo uwielbiani, jak pedofile…

 5. jeśli w Skandynawii i na zachodzie Europy islamskie brudy – gwałciciele i mordercy – dostają zamiast stryczka i dołu z wapnem prace społeczne/odszkodowania/pełne zrozumienie i wypuszcza się ich na wolność, to ja nie mam żadnego problemu z tym, żeby Breivik miał TV, internet, dobre żarcie i najnowsze gry.

 6. Dlatego szanuję USA za to,że mają karę śmierci – są czyny,które wykreślają z bycia człowiekiem.
  Ale dura sex sed lex.Zmienianie prawa dla jednego cymbała,to głupota.
  A jego odwoływanie i rzekome „ośmieszanie” Norweskiego wymiaru sprawiedliwości to jedynie temat medialny,bez większego znaczenia dla całości systemu,który powinien być wzorem.

  • Taaa.., USA mają kare śmierci np. za narkotyki dla szarego obywatela, a CIA (zbawcy nazizmu) jako organ państwowy robi wielkie przekręty (w tym handel bronią, szmuglowanie heroiny, obalanie rządów, wywoływanie wojen, zabili nawet własnego prezydenta) i jest odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi.
   Czy kat powinien mieć prawo do życia w społeczeństwie? Wg mnie powinien żyć w izolacji tak samo jak każdy bandyta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ