UDOSTĘPNIJ

Donieśli mi, że dzisiaj (3 września) w programie ?Świat się kręci? w TVP 1 wystąpił Jasiek Mela. Ciekawym co ma do powiedzenia po fali krytyki jaka spadła na niego w internecie (głównie za moją sprawą) w związku z lansowaniem go pod publiczkę odnośnie jego występu w ?Tańcu z gwiazdami? obejrzałem w nocy powtórkę tego magazynu.

Poziom merytoryczny programu najtrafniej oddają sławetne słowa Tomasza Lisa o telewizji, który kiedyś stwierdził, że jest ?wystarczająco inteligentny, żeby występować w telewizji, ale nie, żeby ją oglądać?. Bo o dziwo nasz ?bohater? Mela próbował przemówić dosyć poważnie i rzeczowo o tym, co sądzi o swoim udziale w show tanecznym. Ale prowadzący mu na to nie pozwolił! Ledwo usta otworzył, żeby skomentować krytykę w internecie, to ten śliski typek Kurzajewski machnął łapą i kategorycznie stwierdził: olać hejty! Panu Kurzajewskiemu gratuluję umiejętności poprowadzenia dyskusji o konstruktywnej krytyce. W momencie gdy gwiazdor bez kończyn zaczynał coś przebąkiwać o rozterkach moralnych jakie go trapią, dziennikarz kategorycznie sprzeciwił się takiej retoryce i zawył ?Nie tłumacz się! Jesteś bohaterem?. Zbity z pantałyku Mela chciał jednak dokończyć myśl, ale gospodarz programu znowu niestrudzenie zapewniał go o jego bohaterskości i sprytnie naprowadzał go na retorykę jaka mu pasuje.

Kurzajewski okazał się skuteczny. W sprowadzeniu dyskusji na poziom dla debili. Czytam o tym, jaka idea przyświeca programowi, który prowadzi ?W „Świat się kręci” będziemy dociekliwi i zaangażowani, chcemy pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów oraz dyskutować o
najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata.? Okazuje się, że sposobem na rozwiązanie problemów według pana prowadzącego jest bagatelizowanie danego zjawiska, zagłuszanie i zmienianie tematu. Nieśmiało liczę na pomoc hejterów, może by tak odmalować tego pana potokiem memów w internecie? Bo to aż dziw, że nikt jeszcze nie dobrał się do tego ?Goebbelsa?, który ogłupia miliony Polaków za pośrednictwem swojego programu w TVP 1 w ?Prime time? (czasie największej oglądalności). Współprowadzącą jest podobno Agata Młynarska. Intuicja podpowiada mi, że jej poziom fachowości dziennikarskiej jest taki, że… no strach się bać. Trzeba by obejrzeć i się przekonać, ale czy warto się upadlać i potem do końca dnia chodzić wkurwionym?

Dlaczego pan Kurzajewski nie chce w swoim programie poważnej dyskusji? Znowu odsyłam do słów red. Lisa ?I trochę a propos tego zidiocenia, ja doszedłem do bardzo smutnego wniosku: widz w Polsce ogłupiany od lat, konsekwentnie przez wszystkich, bo tu jest straszna rywalizacja ? zdebilenie w jednostce czasu ? kto osiągnie największy sukces. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele, ale jednego nie wybaczy nigdy: nigdy, przenigdy nie wybaczy tego, żeby go potraktować poważnie. Włączyłem sobie dzisiaj kanał TVN 24 i oglądałem go całkiem długo (?) i byłem tym zafascynowany, bo w telewizji informacyjnej przez trzy godziny właściwie o niczym mnie nie informowano. Przez trzy godziny się do mnie mizdrzono. Wszystko sprowadzone do anegdoty. Nie możemy mówić poważnie, bo poważny, to znaczy nudny, a jak nudny, to te barany wezmą pilota i przełączą.? Mówiąc takie słowa Tomasz Lis mógłby zostać okrzyknięty autorytetem przez niezależne media. Szkopuł w tym, że sam stosuje wszystkie te techniki, które mu się tak bardzo nie podobają.

Poza Melą u Kurzajewskiego wystąpiła również żaląca się tym, że z przepracowania nie zdążyła jeszcze kupić dzieciom zeszytów do szkoły pani Minister Edukacji Narodowej Kluzik-Rostkowska. (Obiecała to zrobić w piątek!) Zachwytów nad napisanym przez nią elementarzem dla pierwszaków było co niemiara. Pani minister nie omieszkała poinformować że rodzice pierwszaków zaoszczędzą na ?darmowym? jak to ujął Kurzajewski podręczniku 120mln zł. No i z wielką dumą oświadczyła, że w końcu dzieci nie będą musiały nosić ciężkich tornistrów, bo gramatura elementarza jest niewielka. Oczywiście redaktorek nie przycisnął pani Minister, że sama posyła swoje dzieci do szkół prywatnych, a nie publicznych. Tak tylko niedbale wspomniał, po czym machnął na to ręką. No bo szkoły publiczne są dla biednej hołoty, elity razem z plebsem nie będą się szkolić. Och, gdyby tak jakiś Bóg, czy jakaś siła machnęła, nawet niedbale ręką w TVP sprowadzając nań te cholerne plagi egipskie!

27 KOMENTARZY

 1. Wyczuwam znowu buldupy.
  Najlepsze : "fali krytyki jaka spadła na niego w internecie".
  O ile dobrze pamietam, to na pana glownie spadla ta krytyka.
  "Nie możemy mówić poważnie, bo poważny, to znaczy nudny, a jak nudny, to te barany wezmą pilota i przełączą.?
  GRATULACJE, odkryl pan, jak dziala telewizja. Dowolna telewizja w dowolnym krancu swiata.
  "Bo o dziwo nasz ?bohater? Mela próbował przemówić dosyć poważnie i rzeczowo"
  Bo naturalnie przydzielil pan mu role bezmozgiego kaleki, tak? I nie spisal sie w niej? Niedobry Mela.
  Moze jednak tak wcale sie nie pomylilem z tym porownaniem pana do redaktora Cwikly.

 2. Krytykę mojej osoby dało się odczuć na Pikio, bo nakręcał ją zacietrzewiony lewicujący nacjonalista, który walnął we mnie felietonem (notabene czytelnicy Pikio zaorali go w komentarzach przyznając mi racje) i jakimś śmiesznym oświadczeniem, że opuszcza redakcje bo nie chce by jego nazwisko pojawiało się przy moim. Tak naprawdę to chodziło mu jedynie o wybiciu się na emocjonalnym bronieniu niepełnosprawnych, tak myślę (w gronie redakcyjnym nazywał mnie niepełnosprawnym umysłowo debilem i tego typu pieszczotami). Na Wykopie było 300 komentarzy z czego na palcach jednej ręki da się policzyć negatywne. (przy 50 tys. odsłon)

  Wiem jak działa telewizja, ale w tekście dokonywałem oceny tego konkretnego porgramu i cytat pasował jak ulał.

  Co do tego zwrotu: "Bo o dziwo nasz ?bohater? Mela próbował przemówić dosyć poważnie i rzeczowo" – trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie miałem na myśli jego atrybutów intelektualnych, tylko samo podejście. Pokazał, że chce się pochylić nad krytyką, a nie pokazać takiego fucka jak Kurzajewski. Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że będą tutaj od początku mówić jednym głosem. No i zreszta po chwili mówili, jak dziennikarz go ustawił na odpowiednią retorykę "olać hejty bo jesteś bohaterem".

  Myślę jednak, że Cwikła ma troszkę inny styl, bardziej stonowany. W przeciwieństwie do mojego wyrazistego sarkastycznego i kontrowersyjnego. A przynajmniej ja to tak widzę.

  Pozdrawiam!

 3. Krytykę mojej osoby dało się odczuć na Pikio, bo nakręcał ją zacietrzewiony lewicujący nacjonalista, który walnął we mnie felietonem (notabene czytelnicy Pikio zaorali go w komentarzach przyznając mi racje) i jakimś śmiesznym oświadczeniem, że opuszcza redakcje bo nie chce by jego nazwisko pojawiało się przy moim. Tak naprawdę to chodziło mu jedynie o wybiciu się na emocjonalnym bronieniu niepełnosprawnych, tak myślę (w gronie redakcyjnym nazywał mnie niepełnosprawnym umysłowo debilem i tego typu pieszczotami). Na Wykopie było 300 komentarzy z czego na palcach jednej ręki da się policzyć negatywne. (przy 50 tys. odsłon)

  Wiem jak działa telewizja, ale w tekście dokonywałem oceny tego konkretnego porgramu i cytat pasował jak ulał.

  Co do tego zwrotu: "Bo o dziwo nasz ?bohater? Mela próbował przemówić dosyć poważnie i rzeczowo" – trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie miałem na myśli jego atrybutów intelektualnych, tylko samo podejście. Pokazał, że chce się pochylić nad krytyką, a nie pokazać takiego fucka jak Kurzajewski. Szczerze mówiąc to spodziewałem się, że będą tutaj od początku mówić jednym głosem. No i zreszta po chwili mówili, jak dziennikarz go ustawił na odpowiednią retorykę "olać hejty bo jesteś bohaterem".

  Myślę jednak, że Cwikła ma troszkę inny styl, bardziej stonowany. W przeciwieństwie do mojego wyrazistego sarkastycznego i kontrowersyjnego. A przynajmniej ja to tak widzę.

  Pozdrawiam!

 4. Nie rozumiem tej wszechobecnej fali negatywnych opinii, wobec pana Meli. Robi co chce i za ile chce. Chce sobie potańczyć w telewizji, to niech sobie tańczy. Nikt nie ogląda telewizji, ale każdy wie co w trawie piszczy. Ja powiem tylko tyle, przyjął propozycję, żeby się zabawić i co najważniejsze, by "hajs się zgadzał". A za to że się "sprzedał", krytykować nie można, ponieważ każdy by chciał zarobić, no chyba że jest się internetowym moralistą za 5zł. A co do Kurzajewskiego, to się zgadzam, płytki prowadzący, w płytkiej telewizji, dla płytkich widzów.

 5. Nie rozumiem tej wszechobecnej fali negatywnych opinii, wobec pana Meli. Robi co chce i za ile chce. Chce sobie potańczyć w telewizji, to niech sobie tańczy. Nikt nie ogląda telewizji, ale każdy wie co w trawie piszczy. Ja powiem tylko tyle, przyjął propozycję, żeby się zabawić i co najważniejsze, by "hajs się zgadzał". A za to że się "sprzedał", krytykować nie można, ponieważ każdy by chciał zarobić, no chyba że jest się internetowym moralistą za 5zł. A co do Kurzajewskiego, to się zgadzam, płytki prowadzący, w płytkiej telewizji, dla płytkich widzów.

 6. autor chyba nie bardzo wie co to za program. Wystarczy przypomnieć, że był on sponsorowany w głównej mierze przez prawicowy SKOK i dlatego w każdym odcinku występował reklamujący SKOKi Michał Wiśniewski
  czy to autorowi umknęło? Tak działa wolny rynek- kto płaci, ten wymaga aby przekaz był po jego stronie
  ciekawe jak będzie wyglądała telewizja pod rządami Pis i Korwina- w prime time będą występowac Cejrowski, a Max Kolanko poprowadzi wiadomości?
  Nie wiem skąd ta niechęc do Meli, bo to tylko typowy polski celebryta. Czy autor jest zwolennikiem Korwina i obawia się, że Mela zarazi niepełnosprawnością telewidzów?

 7. autor chyba nie bardzo wie co to za program. Wystarczy przypomnieć, że był on sponsorowany w głównej mierze przez prawicowy SKOK i dlatego w każdym odcinku występował reklamujący SKOKi Michał Wiśniewski
  czy to autorowi umknęło? Tak działa wolny rynek- kto płaci, ten wymaga aby przekaz był po jego stronie
  ciekawe jak będzie wyglądała telewizja pod rządami Pis i Korwina- w prime time będą występowac Cejrowski, a Max Kolanko poprowadzi wiadomości?
  Nie wiem skąd ta niechęc do Meli, bo to tylko typowy polski celebryta. Czy autor jest zwolennikiem Korwina i obawia się, że Mela zarazi niepełnosprawnością telewidzów?

 8. autor chyba nie bardzo wie co to za program. Wystarczy przypomnieć, że był on sponsorowany w głównej mierze przez prawicowy SKOK i dlatego w każdym odcinku występował reklamujący SKOKi Michał Wiśniewski
  czy to autorowi umknęło? Tak działa wolny rynek- kto płaci, ten wymaga aby przekaz był po jego stronie
  ciekawe jak będzie wyglądała telewizja pod rządami Pis i Korwina- w prime time będą występowac Cejrowski, a Max Kolanko poprowadzi wiadomości?
  Nie wiem skąd ta niechęc do Meli, bo to tylko typowy polski celebryta. Czy autor jest zwolennikiem Korwina i obawia się, że Mela zarazi niepełnosprawnością telewidzów?

 9. A to dobre, "po fali krytyki". Proszę sobie nie pochlebiać, bo jeden tekst to jeszcze nie fala. Widzę, że nadal nie mieści się autorowi w głowie, że ktoś z protezą nogi może tańczyć, a powinno skoro Pistorius mógł biegać. Dziwne, że ten młody człowiek, podziwiany przez wielu, nie przeszkadza nikomu, poza pozbawionymi empatii członkami KNP. A teraz pojadę waszym tekstem: Nie podoba się? – załóż firmę ( w tym wypadku własną telewizję) i tam puszczaj audycje dla zdrowych, silnych i estetycznych miłośników piwa energoli i seriali, a nie wyzywaj od debili ludzi, którzy może właśnie są ciekawi jak chłopak bez nogi poradzi sobie na parkiecie.

 10. spowazniej jasiu i zacznij efektywnie i trzezwo oceniac rzeczywistosc Cie otaczajaca bo widze zaleglosci w twoich obserwacjach…
  Przychylam sio do wypowiedzi Dominika odnosnie fali krytyki jak spadla na naszego biednego pochlonietego przez swiat mediow i slawy chlopaczka. A widac wlasnie to bylo bo chcial sie wytlumaczyc ze swoich czynow na wizji czyz nie?
  I nie pozbawionymi empatii tylko wyczulonymi na tanie chwyty i ulomną ckliwosc jaka nas obdarzaja…
  Tylko srednio ogarniety matol by nie widzial tego co telwizja robi i jak sprzedaje ulomnosc tego chlopaka i rozczuli sie nad nim jak mala dziewczynka :]

 11. spowazniej jasiu i zacznij efektywnie i trzezwo oceniac rzeczywistosc Cie otaczajaca bo widze zaleglosci w twoich obserwacjach…
  Przychylam sio do wypowiedzi Dominika odnosnie fali krytyki jak spadla na naszego biednego pochlonietego przez swiat mediow i slawy chlopaczka. A widac wlasnie to bylo bo chcial sie wytlumaczyc ze swoich czynow na wizji czyz nie?
  I nie pozbawionymi empatii tylko wyczulonymi na tanie chwyty i ulomną ckliwosc jaka nas obdarzaja…
  Tylko srednio ogarniety matol by nie widzial tego co telwizja robi i jak sprzedaje ulomnosc tego chlopaka i rozczuli sie nad nim jak mala dziewczynka :]

 12. Napisałem jasno, że mam na myśli falę krytyki w internecie – proszę sobie przeczytać te 300 komentarzy pod tekstem na Wykopie.

  Problem dotyczy tego, że na TVP idą pieniądze z podatków i mam prawo napisać. iż "misja" TVP polegająca na ogłupianiu ludzi mnie mierzi. Jako opiniotwórczy publicysta mogę też skrytykować to co pokazuje prywatna stacja na tej samej zasadzie na jakiej mogę skrytykować dajmy na to jakieś piwo wytwarzane przez prywatnego producenta jeśli mi na przykład nie zasmakuje. Kropla drąży skałę, a nuż czytelnik sobie pomyśli "pismak ma rację" i zmieni kanał/kupi inne piwo.

 13. "Pióro mym orężem. Felieton mą predylekcją" Rozum niestety mocną stroną.mą nie jest. chciałoby się dodać..
  Jan Mela to BOHATER.Podniósł się po ciosach,po których większość się już nie podnosi i nie wymyśla ładnie brzmiących powodów "tańcowania" tylko szczerze mówi ,żo o pieniądze chodzi.Na taką szczerość stać naprawdę niewielu ! Psy szczekają a tańczy się dalej!
  Dajże spokój Panie autorze i napisz coś konstruktywnego o sytuacji w Polsce może…

 14. "Pióro mym orężem. Felieton mą predylekcją" Rozum niestety mocną stroną.mą nie jest. chciałoby się dodać..
  Jan Mela to BOHATER.Podniósł się po ciosach,po których większość się już nie podnosi i nie wymyśla ładnie brzmiących powodów "tańcowania" tylko szczerze mówi ,żo o pieniądze chodzi.Na taką szczerość stać naprawdę niewielu ! Psy szczekają a tańczy się dalej!
  Dajże spokój Panie autorze i napisz coś konstruktywnego o sytuacji w Polsce może…

 15. "Pióro mym orężem. Felieton mą predylekcją" Rozum niestety mocną stroną.mą nie jest. chciałoby się dodać..
  Jan Mela to BOHATER.Podniósł się po ciosach,po których większość się już nie podnosi i nie wymyśla ładnie brzmiących powodów "tańcowania" tylko szczerze mówi ,żo o pieniądze chodzi.Na taką szczerość stać naprawdę niewielu ! Psy szczekają a tańczy się dalej!
  Dajże spokój Panie autorze i napisz coś konstruktywnego o sytuacji w Polsce może…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ