UDOSTĘPNIJ
fot. roosevelta81.pl/

Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, zajmie miejsce zdymisjonowanego Cezarego Grabarczyka, na stanowisku ministra sprawiedliwości.

Według premier Kopacz jedną z największych zalet nowego ministra ma być jego młody wiek i duże doświadczenie zawodowe.

Według komentatorów nowy minister sprawiedliwości z uwagi na zbliżające się wybory parlamentarne nie będzie miał szansy na stworzenie własnego pomysłu na działalność ministerialną i będzie po prostu kontynuował pracę swojego poprzednika, który został zdymisjonowany w związku z aferą z wydawaniem lipnych pozwoleń na broń (więcej TUTAJ i TUTAJ).

Borys Budka jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od ukończenia studiów pracuje jako nauczyciel akademicki w Katedrze Prawa na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej i po przekształceniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2002 z ramienia Platformy Obywatelskiej, w 2006 jako kandydat lokalnego komitetu i w 2010 ponownie z listy PO uzyskiwał mandat radnego Zabrza. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy PO. W 2014 kandydował na prezydenta Gliwic, zajmując 3. miejsce spośród 6 kandydatów.

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułByli posłowie żądają więcej przywilejów
Następny artykułPosłowie PO chcą, by tylko bogaci Polacy wjechali do centrów miast
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również