UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons - pixabay

Al Amin Sultan to 32-letni obywatel Szwecji, który wyjechał z kraju, aby walczyć w szeregach ISIS. Został jednak pojmany i skazany przez tamtejszy sąd za zabójstwo dwóch mężczyzn w Syrii. Mężczyźnie nie podobają się jednak więzienne warunki, przez które… nie może odpowiednio pielęgnować włosów, więc walczy o swoje prawa w sądzie.

Sultan odsiaduje obecnie karę dożywocia za podwójne zabójstwo o charakterze terrorystycznym. Jako że w więzieniu będzie musiał spędzić jeszcze wiele lat, postanowił odpowiednio zadbać o siebie. Uniemożliwiły mu to jednak szwedzkie służby, co zbulwersowało mężczyznę.

Wystosował on wniosek o sprowadzenie mu konkretnych szamponów dla jego „bliskowschodnich” włosów, jednak służby nie zgodziły się na to. Sultan upiera się, że „zachodni” płyn nie jest dla niego odpowiedni, więc w ten sposób Szwedzi łamią jego prawa.

Więzień zaskarżył tę decyzję służb i wielokrotnie się od niej odwoływał, więc teraz zajmie się nią sąd. Nie wiadomo, czy mimo całego absurdu sytuacji, nie przyniesie to jednak oczekiwanego przez bojownika ISIS skutku.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również