UDOSTĘPNIJ

Naguib Sawiris, egipski miliarder i filantrop, zapowiedział, że gotów jest kupić jedną z wysp na morzu Śródziemnym, by stworzyć na niej dom dla imigrantów. Sawiris uważa, że na morzu tym jest wiele niezamieszkałych wysp, które można przekształcić w nowe domy dla setek tysięcy uchodźców.

Bogacz chciałby stworzyć dla imigrantów prawdziwe, pełnoprawne schronienie na zakupionej przez niego wyspie. Stwierdził, że do tego celu potrzebuje tylko zgody imigrantów na umieszczenie ich tam.

„Jedyne, co jest mi potrzebne to pozwolenie na umieszczenie tych ludzi na wyspie. Nie potrzebuję od nich nic więcej.”

Egipcjanin oświadczył, że na zakupie wysepki się nie skończy. Po tym, jak Grecja lub Włochy zgodzą się na sprzedaż, miliarder zapowiedział zaangażowanie się także w zorganizowanie ludziom pracy na wyspie.

„Zapłacę za wyspę, zapewnię miejsca pracy, zadbam o logistykę”.

Jednak nie tylko praca czekałaby imigrantów na takiej wyspie. Sawiris wyłożyłby pieniądze także na budowę domów, szpitala i szkół, które miałyby służyć imigrantom.

Zaplanował już też, że zakupiona przez niego wyspa nazywałaby się Aylan. Ten gest miałby być wyrazem pamięci o zmarłym niedawno małym Syryjczyku, który utonął przy brzegu Turcji.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: alterfeed.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOalterfeed.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosomak dla Australii?
Następny artykułKabaret w Sejmie. Marszałek się obraża i wychodzi z sali
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również