UDOSTĘPNIJ

Jak podaje niemiecki Deutsche Welle, w najnowszym raporcie ONZ znów pojawiły się szokujące doniesienia, które obciążają błękitne hełmy. Chodzi o wykorzystywanie dzieci do celów seksualnych.

Organizacja Narodów Zjednoczonych musi zmierzyć się z coraz poważniejszym problemem wykorzystywania seksualnego dzieci przez błękitne hełmy. Działacze ONZ z niepokojem patrzą na wzrost tego typu zachowań i zarzutów kierowanych przeciwko żołnierzom (o ponad 30 procent). Tylko w 2015 zanotowano 69 takich przypadków. Z racji charakteru misji, w których biorą udział, zakłada się, że realna liczba jest znacznie wyższa.

Najczęściej oskarżani żołnierze pochodzili z Demokratycznej Republiki Konga, Maroka oraz Republiki Południowej Afryki. Najwięcej zarzutów skierowano przeciwko uczestnikom misji w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Konga, skąd wycofano 120 żołnierzy.

Część błękitnych hełmów ONZ musiało prewencyjnie pożegnać się z misjami. Podejrzenia o gwałty i molestowanie seksualne dzieci Organizacja chce traktować bardzo poważnie, szczególnie, że tego typu incydenty często nigdy nie wychodzą na jaw.

źródło: Deutsche Welle, wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja: 1/4 pracodawców planuje redukcję zatrudnienia
Następny artykułPrezydent Duda: Podmuchu nie poczułem, ale wystrzał był
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również