UDOSTĘPNIJ
źródło: thecommentator.com

Blady strach padł na policję. Choć to już nie pierwszy raz, kiedy islamscy radykałowie uderzają prosto w mundurowych, zamiary dżihadystów jeszcze nigdy nie były aż tak wyraźne. Ekstremiści rozpoczęli właśnie polowanie na policjantów i jak na razie zbierają krwawe żniwo.

Walka w południowej Rosji z rosnącymi w siłę dżihadystami to już chleb powszedni tamtejszej policji. Republika Dagestanu i Obwód Astrachański to od dawna tereny walk z bojownikami radykalnego islamu. Ci nie byli jednak nigdy aż tak agresywni i zawzięci w walce przeciw policji.

Jak alarmują mundurowi z Astrachania, islamiści rozpoczęli prawdziwe polowanie na policjantów. W nocy z poniedziałku na wtorek grupa islamskich radykałów upozorowała wypadek, by przyciągnąć do siebie patrol policji. Kiedy mundurowi wyszli z radiowozu, wahabici otworzyli do nich ogień, mordując ich na miejscu.

 – W nocy grupa radykalnych islamistów-wahabitów, po upozorowaniu wypadku drogowego, otworzyła ogień do policjantów drogówki; dwaj funkcjonariusze zginęli na miejscu – poinformował gubernator obwodu, Aleksandr Żyłkin.

Jak informuje Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, islamiści południowej Rosji jednoczą się w walce przeciw policji. Komitet nie ma też wątpliwości, że takie akcje będą coraz częstsze, gdyż dżihadyści rozpoczęli prawdziwe polowanie. Ich celem jest nie tylko mordowanie policjantów. Islamiści dążą do destabilizacji i totalnego chaosu na tych terenach, gdyż chcą zaprowadzić na nich własny porządek.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również