UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com/wikipedia.org/partizan

Mężczyzna, który znalazł pieniądze z pewnością nie wyobrażał sobie takiego obrotu spraw. Jego historia przypomina momentami historie z filmów szpiegowskich. Jest mała fortuna, są luksusowe alkohole, a na koniec pojawia się policja z oskarżeniami o fałszerstwo.

Mężczyzna podczas przeglądania starych szpargałów odnalazł 6,5 tysiąca złotych w nominałach 500, 1000 i 5000. Pieniądze pochodziły sprzed denominacji. Natomiast znalazca nie wiedział o tym i zaniósł pieniądze do banku, gdzie urzędnicy wymienili je na 3 tysiące nowych białoruskich rubli. Jest to równowartość 6,5 tysiąca nowych złotych oraz mniej więcej ekwiwalent czteromiesięcznej wypłaty.

Białorusin dosyć szybko pozbył się pieniędzy. Kupił kanapę, używaną lodówkę, spłacił długi u sąsiadów i uregulował rachunki. Oprócz tego zorganizował imprezę z najdroższymi dostępnymi alkoholami, a potem opłacił terapię leczenia alkoholizmu poprzez hipnozę. Poza tym niewielką częścią pieniędzy podzielił się z córką i teściową.

Jednak jego szczęście nie trwało długo. Jakiś czas później do drzwi znalazcy zapukała policja. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie miał pojęcia o popełnionym przestępstwie. Zeznał też, iż nigdy nie widział polskich nowych złotych, tak samo jak bankowi kasjerzy, którzy nie rozpoznali pieniędzy. Na szczęście mężczyzna nie zostanie ukarany, jedyne co musi zrobić to oddać wydane pieniądze.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 wk źródło:kresy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTym razem to film prawicowej blogerki „Kłamstwa o Stop Aborcji” podbija internet (VIDEO)
Następny artykułKOD – tombakowa obywatelskość
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również