UDOSTĘPNIJ
fot. flickr/wikimedia/Leszek Para

Generał brygady biskup Józef Guzdek jest ordynariuszem polowym Wojska Polskiego, którego Antoni Macierewicz zapamięta na długo. Duchowny dwukrotnie odmówił mu w priorytetowej dla niego sprawie.

Biskup konsekwentnie nie zgadza się na odprawianie mszy z okazji miesięcznic katastrofy smoleńskiej. Uważa on, że coroczna msza za wojskowych i członków załogi Tu-154M, którzy wtedy zginęli jest całkowicie wystarczająca.

Mimo nacisków Macierewicza duchowny już dwukrotnie odmówił przeprowadzenia celebracji miesięcznic smoleńskich w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Szef MON jest wściekły przez całą sytuację i czuje się znieważony, ponieważ musi organizować uroczystości w jego zdaniem mniej odpowiednim do tego miejscu.

Obecnie miesięcznie ku niezadowoleniu wiceprezesa PiS rozpoczynają się mszą w warszawskim kościele seminaryjnym skąd zebrani ruszają pod Pałac Prezydencki. Wiele wskazuje na to, że Macierewicz jednak dopnie swego i specjalna msza odbywać się będzie także w katedrze polowej.

Ze względu na swój stopień wojskowy formalnie biskup Guzdek podlega władzy szefa MON. Możliwe, więc że ministrowi uda się wymusić na nim zmianę decyzji w sprawie obchodów miesięcznic smoleńskich.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również