UDOSTĘPNIJ
Fot. Instagram/Robert Biedroń - Pxhere

Robert Biedroń jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej sceny politycznej w Polsce. Bardzo często pojawia się więc roli gościa w różnych programach telewizji informacyjnych. W jednym z nich, na antenie TVN24, pożalił się, że nie może znaleźć pracownika na bardzo konkretne stanowisko. Co ciekawe, nie pomaga w tym nawet zadowalająca oferta, którą proponuje.

Jakiś czas temu Biedroń ogłosił oficjalnie, że potrzebuje pediatry, którego chciałby zatrudnić w miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Nikt nie odpowiedział niestety na jego prośbę. Polityk twierdzi więc, że bardzo dobrze zna powód takiego stanu rzeczy.

– Oferuję 12 tysięcy złotych i mieszkanie i nie mogę znaleźć tego pediatry. Nie dlatego, że ta pensja jest za niska, ale dlatego, że po prostu takich pediatrów w Polsce jest bardzo mało. Ci, którzy chcą godnie zarabiać, wyjeżdżają już na początku swojej kariery po prostu za granicę, nie oczekując tak naprawdę oferty w Polsce. (…) Jeśli pozwolimy na to, żeby lekarze tak mało zarabiali, to oni nam wszyscy wyjadą – powiedział stanowczo Biedroń.

– To nie jest tylko zaniedbanie PiS. To jest zaniedbanie wszystkich poprzednich ekip. (…) Życzymy sobie na co dzień tego zdrowia, ale jak przychodzi co do czego i trzeba zadbać o służbę zdrowia, to wtedy pomocy ze strony rządzących brakuje – dodał także prezydent Słupska, z którym zgodziło się wielu internautów w komentarzach pod materiałem.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również