UDOSTĘPNIJ
fot. RT

Podczas wspólnej belgijsko-francuskiej operacji wymierzonej w terrorystów mających uczestniczyć w organizacji zamachów w Paryżu doszło do strzelaniny. Według wstępnych danych policjantom udało się zastrzelić jednego z bandytów, który otworzył do policjantów ogień. Wśród funkcjonariuszy jest troje rannych.

Operacja miała miejsce w brukselskiej dzielny Forest. Antyterroryści próbowali dostać się do jednego z mieszkań, które miało być wynajęte przez osobę posługującą się podrobionymi dokumentami tożsamości. Kiedy stróżowie prawa zakradali się pod drzwi mieszkania znajdujący się w środku bandyci otworzyli do nich ogień. Według danych policji rannych zostało trzech funkcjonariuszy. Przestępcom udało się uciec z mieszkania, najprawdopodobniej uciekli po dachu.

Wieczorem policji udało się zlokalizować jednego z uczestników strzelaniny. Przestępca został zastrzelony. Według informacji belgijskich mediów znaleziono przy nim karabin Kałasznikowa oraz granat z gazem łzawiącym.

Belgijska policja uściśliła, że głównym celem całej operacji był obywatel Belgii Salah Abdeslam, który jest uważany za organizatora zamachów terrorystycznych w Paryżu, jednak to nie on był osobą zastrzeloną przez antyterrorystów.

Póki co nie są znane dokładniejsze szczegóły całej akcji, ponieważ belgijska policja i prokuratura nie chcą komentować zdarzeń przed rozpoczęciem specjalnej konferencji prasowej. Według telewizji RTBF sytuacja w okolicy zdarzeń powoli się stabilizuje. Nad osiedlem krążyły wieczorem dwa policyjne helikoptery. Mieszkańcom osiedla pozwolono powrócić do swoich domów, wcześniej okolica była zabezpieczona przez policję i antyterrorystów.

Józef Gawron

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStworzono „wirtualny spacer” po zniszczonych wojną ulicach Syrii
Następny artykułKorea Północna: 15 lat ciężkich robót dla studenta z USA
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również