UDOSTĘPNIJ
fot. Flickr

Szykuje się rewolucja? Kolejna partia chce podwyżek dla Polaków. 2 tys. złotych dla każdego, ten pomysł prześciga ostatnie reformy Prawa i Sprawiedliwości. 

Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdradził publicznie plan partii na najbliższe wybory. Ich nowy sztandarowy projekt zakłada podwyżkę dla każdego obywatela. Projekt nazywa się „Trzy razy 2 tysiące” czyli najniższa emerytura, renta i płaca ma właśnie tyle wynosić. Jak poinformował lider SLD, koszty tego projektu dla budżetu państwa będą wynosić około 20 mld złotych rocznie.

Jeżeli w tej chwili skarb państwa dopłaca do ZUS – w zależności od poziomu bezrobocia i zasobów finansowych – 70 mld zł w skali roku, i to się zmniejsza, bo bezrobocie spada, w związku z tym uważamy, że przy rozsądnym zarządzaniu finansami państwa to jest do spełnienia – zaznaczył Czarzasty.

Pomysł prześciga ostatnie reformy PiSu czyli „500 plus”, które dawane jest na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Program działa i wiele osób sobie go chwali. Czy takim projektem SLD przyciągnie do siebie wyborców?

Źródło: msn.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również