UDOSTĘPNIJ
Reparacje wojenne
fot. flickr.com.KPRM

Właśnie zaprzysiężono nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Desygnowany na premiera, dziś ogłosił skład swojego gabinetu. Powstanie także nowy urząd, który z pewnością nie przypadnie do gustu niemieckim władzom.

O godzinie 17:00 powołany został nowy rząd, który skompletował na czas swojego urzędowania Mateusz Morawiecki. Podczas zaprzysiężenia nie było większych zmian, ale powstanie nowe stanowisko, które może wywrzeć ogromny wpływ na stosunki Polski z Niemcami.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY

Niemcy są wściekli

Jak podaje TVP Info, Mateusz Morawiecki powoła specjalnego pełnomocnika ds. reparacji, który odpowiedzialny będzie za koordynowanie działań państwa polskiego, w celu uzyskania od Berlina odszkodowań.

Reparacje są kością niezgody we wzajemnych stosunkach obu państw, a podniesienie do tak wysokiej rangi osoby za nie odpowiedzialne, odbije się na nich jeszcze bardziej negatywnie.

ZOBACZ TAKŻE: Jest oficjalne stanowisko Niemiec w sprawie reparacji. To rozwścieczy Kaczyńskiego

Misja jaka została powierzona Mateuszowi Morawieckiemu, czyli polepszenie stosunków z sąsiadami, może przez to się nie powieść. Niemcy z pewnością będą robiły wszystko, by nie ulec polskim żądaniom i nie wypłacić – zdaniem obozu władzy i dużej części społeczeństwa – należnego odszkodowania wojennego.

źródło: tvp.info

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również