UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay (Mediamodifier) - Flickr (Piotr Drabik)

Kiedy jakiś czas temu dziennikarze zapytali Beatę Szydło o to, czy uważa za słuszne uzgadnianie każdej swej decyzji z Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedziała ona, że jest to kluczowe w prowadzeniu wspólnej, jednolitej polityki. Tym razem prezes PiS bez wątpienia zaskoczył jednak premier swoim stwierdzeniem na temat Unii Europejskiej. Co zadziwiające, zrobił to podczas smoleńskiej miesięcznicy.

– Nie ma mowy o Polexicie, jak próbują budować narrację niektóre środowiska. Chcę to jeszcze raz wyraźnie w tym gronie powiedzieć. Nie ma żadnej mowy ani żadnego pomysłu i rząd nigdy nie zgodzi się na to, by rozmawiać i myśleć o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej – stwierdziła jakiś czas temu w bardzo stanowczy sposób premier Szydło.

Jarosław Kaczyński podczas 89. miesięcznicy poprowadził jednak swą narrację w całkowicie innym kierunku oraz tonie. Wiele osób zadziwił fakt, iż w ogóle poruszył on temat relacji Polski i Unii Europejskiej w czasie tych konkretnych uroczystości.

– Bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy sami w Europie, to pozostaniemy! – powiedział w bezpośredni, otwarty sposób Kaczyński.

Polityk dodał także, że Polska w swoim osamotnieniu będzie  „wyspą wolności i tolerancji”. Nie zdołał jednak przekonać do swojej opinii wszystkich obywateli, którzy po raz kolejny weszli w bardzo ostre dyskusje zarówno podczas manifestacji, jak i na portalach społecznościowych.

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również