UDOSTĘPNIJ
źródło/wikipedia.org

Telewizja BBC zamierza wyświetlić 15 lutego sensacyjny dokument, z którego ma wynikać, iż Jan Paweł II miał romans z Anną Teresą Tymieniecką, amerykańską filozof polskiego pochodzenia oraz Wandą Półtawską. Watykan nie obawia się publikacji i twierdzi, że wywoła ona więcej dymu niż ognia, bo nie ma w niej dowodów na fizyczne kontakty papieża z kobietami, które zaprzeczały, by znajomość miała charakter erotyczny. 

BBC zapowiedziało premierę filmu dokumentalnego, który ma wywołać sensację. Chodzi o produkcję poruszającą temat relacji Jana Pawła II z Anną Teresą Tymieniecką, która pełniła funkcję tłumaczki jednej z książek Wojtyły o tytule „Osoba i czyn”. Podczas prac nad publikacją miało dojść do zbliżenia kobiety z jeszcze wtedy krakowskim biskupem, która zaowocowała długą znajomością i długotrwałą korespondencją.

BBC twierdzi, że film wskazuje na romans Wojtyły z Anną Tymieniecką i Wandą Półtawską, która była doradcą papieża w sprawach rodziny oraz seksualności. Dokument powołuje się na nieznane wcześniej listy, choć wiadomo było, iż papież Jan Paweł II prowadził z kobietami regularną korespondencję. Ta zaś stała się przyczyną plotek, które zainteresowały twórców filmu.

Nie wiadomo, na ile szum wokół rzekomego romansu opiera się na faktach, a na ile jest to tylko i wyłącznie reklama przygotowana przez BBC. Watykan przekonuje, że film nie zawiera żadnych dowodów na fizyczne kontakty papieża z kobietami i wywoła „więcej dymu niż ognia”. Kościół nie obawia się publikacji, a same zainteresowane zaprzeczały, by ich znajomość z papieżem miała charakter erotyczny. Premierę zaplanowano na 15 lutego.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: o2.pl

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł