UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Poseł PO, Artur Gierada, prosząc prezydenta Kielc o możliwość posadzenia sadzonek w mieście myślał, że wykonuje czystą formalność. W odpowiedzi dowiedział się jednak, że zazielenianie miasta może mieć zabarwienie polityczne.

Gierada wyszedł z pomysłem sadzenia drzewek przy ulicy Klonowej w Kielcach. Tego typu inicjatywy są popularne o tej porze roku a zwłaszcza pierwszego dnia wiosny. Odpowiedź, jaką poseł uzyskał od prezydenta Kielc, którego zgoda była w tej sytuacji potrzebna (i pozornie oczywista), szokuje.

 – Nie wyrażam zgody na posadzenie sadzonek dębów w rejonie ulicy Klonowej. Uznaję, że taka inicjatywa mogłaby zostać uznana za próbę włączenia naszego Miasta w protest antyrządowy – czytamy w oficjalnej odpowiedzi prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego.

Obawy Lubawskiego związane mogą być z oporem wobec ustawy nazywanej „Lex Szyszko”. Na skutek jej wdrożenia w całym kraju do tej pory wycięto około 1,5 mln drzew. Zaskakuje jednak, że tak pokojowa inicjatywa została storpedowana przez prezydenta.

 – Czy rzeczywiście drzewa mogą obalić rząd? – pyta w tweecie Artur Gierada.

5 KOMENTARZY

  1. „Czy rzeczywiście drzewa mogą obalić rząd? – pyta w tweecie Artur Gierada.”
    Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że drzewa produkując tlen mogą obalić rząd, gdyż świeże powietrze jest zabójcze dla obecnie nam panujących.

  2. I kolejna młoda dziennikarka, szukająca sensacji w byle czym i tracąca czas czytelników. Pani Michalino, musi Pani jeszcze popracować nad swoim warsztatem i dobieraniem tematów, bo to mi zakrawa na tanią sensację. Tak, sadzenie drzewek może być i wręcz w przypadku polityków na 90% jest, formą agitacji polityczne. Prezydent Kielc słusznie nie pozwolił na zabawę polityków w swoim mieście.

    • sram ci do ryja kurwo! Skąd ty chuju bierzesz te swoje popierdolone teorie? Od razu widać, że jesteś pierdolonym polaczkiem. Nie ma nic gorszego na świecie niż bycie polaczkiem, takim małym gównem, karaluchem. Twój sposób myślenia jest typowy dla zwierząt. Proponuję ci żebyś się położył skurwysynu i zdechł.

  3. Lex Szyszko. 120 mln drzew wycieto za PO a ich nocna ustawa nakladajaca podatek od przychodow jeszcze bardziej zwiekszylo wycinke, zeby LP nie byly stratne. Do tego w przepisach jest wyraznie wyszczegolnione, ze mozna wycinac tylko do 70% drzew w stosunku do nowo-zasadzonych. Ale panika jak ja pier…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ