UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons

Angela Merkel nie jest dobrze oceniana, ani lubiana przez większość Polaków. Jak się jednak okazuje, Niemcy na stanowisku swego kanclerza widzieliby najchętniej innego polityka, który jest w naszym kraju jeszcze mniej popularny i szanowany. Chodzi oczywiście o byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza.

O działalności Schulza względem sprawy Polski w Unii Europejskiej było głośno na całym kontynencie. Niektóre media, analizując jego poglądy, nazywały go nawet „antypolskim”. Nie jest bowiem tajemnicą, że Martin Schultz nie darzy Polaków sympatią, a już na pewno nie tych o konserwatywnych poglądach. Schultz wielokrotnie pogardliwie wypowiadał się o Polakach, a już w szczególności o nowej władzy.

Z badania, w którym pytano na kogo bezpośrednio zagłosowaliby Niemcy, gdyby mieli taką możliwość, aż 45% z nich opowiedziało się za Martinem Schulzem. Dla porównania dotychczasowa kanclerz, Angela Merkel, zdobyła zaufanie 36% ankietowanych.

Jeśli chodzi o preferencje wyborców względem konkretnych partii, na SPD Schulza, jak i CDU Angeli Merkel, zagłosowałoby 32% Niemców. Partią przewodzącą rządzącej koalicji miałoby być jednak według ankietowanych zdecydowanie SPD.

Tak niespodziewane dla Polaków wyniki ankiet mogą dziwić. Czas jednak pokaże, czy rzeczywiście pozycja Angeli Merkel jest w jakikolwiek sposób zagrożona. Do tej pory bowiem nikt poza granicami Niemiec chyba nawet tak nie myślał.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również