UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Podczas dzisiejszej debaty w Sejmie doszło do awantury pomiędzy opozycją a obozem władzy. W pewnym momencie, na znak Jarosława Kaczyńskiego, rząd i posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę plenarną.

Podczas dzisiejszych obrad Sejmu, premier Beata Szydło, przedstawiła informację rządu w sprawie komunikatu Komisji Europejskiej, która zarzuca rządowi PiS łamanie standardów demokracji i żąda rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego do poniedziałku.

Jak oświadczyła szefowa rządu PiS, jej obóz będzie słuchał jedynie opinii Polaków, a nie Unii Europejskiej. Według Szydło, to Komisja Europejska, a nie PiS, ma dzisiaj poważne problemy z reputacją i poparciem społeczeństwa.

Na te słowa premier zareagował przewodniczący Platformy, Grzegorz Schetyna. Lider opozycyjnej partii zarzucił obozowi władzy profanację polskiej konstytucji.

 – Polska się za panią wstydzi. Sprofanowała pani konstytucję tutaj, na oczach całej Polski i Europy – powiedział Schetyna zwracając się do Szydło.

Natychmiast po tych słowach, na znak Jarosława Kaczyńskiego, wszyscy posłowie obozu władzy i rządu Prawa i Sprawiedliwości zaczęli wychodzić z sali.

Po chwili jednak Beata Szydło i jej formacja wrócili na salę plenarną. Szefowa rządu przemówiła wtedy z mównicy i stwierdziła, że nigdy wcześniej opozycja nie okazywała takiej pogardy wobec rządu, jak obecnie.

Nie jesteśmy autorami stronniczego nagłówka nad filmem z premier Szydło. Prosimy o samodzielną ocenę wystąpienia. 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAwantura na posiedzeniu komisji Rady Warszawy
Następny artykułPrawicowa radna zarabia na seks-biznesie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również