UDOSTĘPNIJ

Władze Wiednia postanowiły promować tolerancję wobec różnych orientacji seksualnych nawet za pomocą sygnalizacji świetlnej. 

W mieście na sygnalizatorach najczęściej widnieje figurka człowieka poruszającego się podczas zielonego światła i stojącego na czerwonym. Teraz wprowadzono nowe modele świateł, w których pojawiają się różne pary uzupełnione serduszkiem.

Oprócz par heteroseksualnych, są również homoseksualne – gejów i lesbijek. Obecnie w Wiedniu znajduje się około 50 takich sygnalizatorów, które pozostaną przy ulicach minimum do czerwca.

To nie przypadkowa data. Właśnie wtedy ulicami stolicy Austrii przejdzie tęczowa parada oraz odbędzie się impreza Life Ball, podczas której będzie zbierać się fundusze na osoby zarażone wirusem HIV.

Środowiska LGBT, jak również wielu Wiedeńczyków, są zachwycone. Projektowi sprzeciwia się natomiast konserwatywna część Austriaków w tym Partia Wolności.

źródło: rp.pl

fot. AFP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajnowszy sondaż parlamentarny: PiS na czele, Kukiz w sejmie
Następny artykułPonad 120 000 na wydarzeniu o Komorowskim, Facebook usuwa
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również