UDOSTĘPNIJ

Australijskie władze zapowiedziały przyjęcie kilkunastu tysięcy uchodźców z Syrii i Iraku. Natomiast wszyscy nielegalni imigranci, którzy przybywają do wybrzeży najmniejszego kontynentu świata, zostaną odesłani do Kambodży.

Współpraca z Kambodżą ma przynieść korzyści obu stronom. Dzięki niej Australijczycy mają pozbyć się problemu przybywających do nich imigrantów, a Kambodża zainkasować za pomoc pieniądze. Mowa o 28 milionach dolarów, które Kambodża dostanie, niezależnie ile imigrantów przyjmie.

Jak dotąd wszyscy nielegalni uchodźcy byli przerzucani do obozów w Papui Nowej Gwinei i na Nauru. To właśnie z tego drugiego miejsca będą pochodzić pierwsi imigranci, którzy trafią do Kambodży.

Co więcej, władze Australii zapowiedziały przyjęcie 12 tysięcy imigrantów. Jednak w przeciwieństwie do Europy, którą zalewa fala afrykańskich i bliskowschodnich mężczyzn, Australia chce pomóc przede wszystkim syryjskim i irackim kobietom i dzieciom.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: interia.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOinteria.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPaństwo Islamskie może liczyć na wsparcie Al-Kaidy
Następny artykułMimo afery w NIK Bury z PSL będzie „jedynką” na Podkarpaciu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również