UDOSTĘPNIJ

Święto pierwszomajowe jak co roku dostarczyło wielu emocji. W Mediolanie anarchiści wraz z chuliganami rozpoczęli walkę z policją. W Weimarze neonaziści zaatakowali działaczy związkowych. 

Anarchiści z Mediolanu podpalili filię banku oraz okoliczne sklepy. Ogień rozprzestrzeniał się również wokół kordonu policji, w który wandale rzucali butelkami z benzyną. Chuligani należą do agresywnej grupy „Czarny blok”, która od razu rozpoczęła protesty od wybijania szyb w sklepach i podpalania samochodów.

Tymczasem w Niemczech, pochód pierwszomajowy został zaatakowany przez neonazistów. W wyniku napaści aresztowano 29 chuliganów. Do starcia doszło na rynku w Weimarze. Naziści odebrali mikrofon deputowanemu SPD i zaczęli wygłaszać w stronę tłumu narodowo-socjalistyczne hasła. Zaczęto tłuc uczestników zgromadzenia.

Większość policji z regionu udała się właśnie na marsze organizowane przez neonazistów. Właśnie dlatego zgromadzenie na rynku było niedostatecznie chronione.

Tymczasem w Meklemburgii marsz nazistów został zablokowany przez lewicowców, a na ulicach doszło do bijatyki.

Neonaziści w Niemczech powoli rosną w siłę i sami zapowiadają coraz większą aktywność.

źródło: sfora.pl

fot. Flickr/CC BY 2.0/FEDRA Studio

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzy prezydentura jest ważna?
Następny artykułKukiz nie zamierza budować partii, ucina spekulacje mediów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również