UDOSTĘPNIJ

Niedawno w Barcelonie doszło do zamachu terrorystycznego z użyciem samochodu ciężarowego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wzburzeni obywatele wyszli na ulicę i chcą odwetu.

Już dochodzi do pierwszych ataków na muzułmanów. W weekend zaatakowano meczety w czterech hiszpańskich miastach: Sewilli, Grenadzie, Tarragonie oraz Logrono. Zdaniem hiszpańskiego dziennika El País za ataki odpowiadają głównie członkowie organizacji „Hogar Social”.

Do pierwszego ataku doszło w sobotę wieczorem w dzielnicy Albaicin w Grenadzie. Na teren meczetu wrzucono liczne materiały pirotechniczne. Grupa kilkunastu osób wykrzykiwała również antyimigranckie i antymuzułmańskie hasła, wołając „wynoście się z Europy” i „terroryści”.

Do takich ataków w Hiszpanii dochodzi coraz częściej. Jest to reakcja na zamachy, które mają miejsce w całej Europie. Jak twierdzą hiszpańskie media, za większość tych wydarzeń odpowiada ta sama organizacja „Hogar Social”. Jej członkowie już wcześniej wielokrotnie atakowali muzułmanów i imigrantów w mediach społecznościowych, a także w akcjach protestacyjnych na ulicach. Wielokrotnie ich ataki na muzułmanów kończyły się interwencją policji.

Chociaż sprawa wygląda coraz groźniej, wydaje się jednak, że przeciwnicy uchodźców i muzułmanów wciąż są w Hiszpanii w mniejszości.

Źródło: polskieinformacje.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również